Kapadokya Turları

Kapadokya Turları

Kapadokya Tatili

Alsero Turizm 1996 yılından bu yana düzenlediği  Kapadokya Turlarında binlerce misafirimizi ağırlamaktan onur duymaktadır. Kesinlikle! Kapadokya, çarpıcı manzaraları, eşsiz kaya oluşumları, mağara evleri ve sıcak hava balonu gezileriyle tanınan, Türkiye'de dikkat çekici bir destinasyondur.

UNESCO Dünya Mirası Alanları listesinde yer alan Kapadokya Peri Bacaları ve vadileri ile büyüleyici bir turistik bölgedir.

Bu doğa harikası bölgede binlerce kişinin yaşadığı yer altı şehirleri, rüzgar ve yağmur sonucu oluşan olağanüstü peri bacaları, vadiler, mağara evler, kaya kiliseler, rüya gibi sıcak hava Balon turları, Mağara otelleri ziyaretçi akınına uğruyor.

 

Özel Kapadokya Turu

Kapadokya'da gezilecek birçok bölge ve eğlence aktiviteleri olduğu için misafirlerin taleplerine göre Kapadokya özel turları planlanmaktadır. Örneğin;

Kapadokya turları; Kapadokya Balon Turu, Kapadokya Yeşil Tur, Kapadokya Kırmızı Tur, Kapadokya Trekking, Kapadokya Turu 2 gün, Kapadokya Turu 3 gün, ATV turları, Türk geceleri, jeep safariler, el yapımı çömlekçi dükkanları özel Kapadokya Turu paketleri alternatiftir.

 

Kapadokya’nın Oluşumu

Kapadokya bölgesi ve çevresi bundan 60 milyon yıl önce volkanik lavların oluşturduğu bir bölgedir.

Kapadokya, yaklaşık 60 milyon yıl önce Erciyes yanardağı, Hasan Dağı ve Güllü Dağı'nın püskürttüğü lav ve kül tabakalarının yağmur ve rüzgar aşındırmasıyla birbirinden güzel peribacalarının oluştuğu bölgedir.

Jeolojik süreçler Peri Bacalarını oluştururken, bölgede yaşayan insanlar peri bacalarının içine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş, resimlerle boyamış ve eski uygarlıkların kalıntılarını günümüze taşımıştır. Kapadokya Peri Bacaları, büyüleyici güzellikleri ve çeşitli oluşumlarıyla bir film platosunu ya da uzaylı bir gezegeni andırıyor.

 Hititler, Paleolitik insan yerleşimlerinin bulunduğu Kapadokya'nın kayıtlara geçen ilk sakinleri olarak biliniyor. Tarih boyunca ticaret kolonilerine ev sahipliği yapan ve ülkeler arasında ekonomik ve sosyal bir köprü oluşturan Kapadokya, İpek Yolu üzerinde Çin'den Roma ve İstanbul'a baharat ve kervan taşıyan kervanlar için de önemli bir geçiş ve uğrak yeri olmuştur.

 

Kapadokya Tur paketleri

Birbirinden farklı aktiviteler, muhteşem doğa manzarası ve birbirinden ilginç Kapadokya Mağara otelleri ile eşsiz ve ilgi çekici bir tatil yaşanıyor. Muhteşem Kapadokya bölgesini ziyaret etmek için bir Seyahat Acentesi tarafından size sunulan Kapadokya Turu paketini rezerve etmek, hayatınızın gezisini kolayca rezerve etmek için mükemmel bir yol sunar. Kapadokya Turları, son yıllarda dünya gezginlerinin en çok tercih ettiği tur programları arasında yer almaktadır. Kapadokya tatili için gezginlere pek çok alternatif Kapadokya turu paketleri mevcuttur.
İstanbul'dan Kapadokya tur paketleri ve 5 günlük Kapadokya Turu, Ankara'dan 4 günlük Kapadokya Turu, İstanbul'dan Kapadokya Turu ve Antalya'dan Kapadokya Turu gezginler için seçeneklerdir.


Kapadokya Turistik yerler

Kapadokya turistik yerleri turistler için pek çok alternatif sunuyor, Kapadokya Balon turu, Kapadokya ATV safari, At binme, Kapadokya trekking, Kapadokya köy yemek kursları, Türk gecesi, Semazen Kapadokya etkinliklerinden bazılarını gösteriyor. Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı Şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Ihlara Vadisi, Çavuşin Köyü, Uçhisar Kalesi, Paşabağı Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Mustafa paşa Köyü, Aşk Vadisi, Göreme gibi bir çok doğal harikalar ve büyüleyici şekilleri ile Peri Bacaları ziyaretcilere görsel bir şölen sunuyor.

 

Kapadokya Mağara Otelleri

Kapadokya mağara otelleri, eski evleri yaşam alanlarından yeniden şekillendirerek benzersiz bir şekilde kaya içlerinde tasarlanmıştır ve turistlere lüks olanaklarla bu kayaların üzerinde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu sunar.

Kapadokya Mağara otelleri, binlerce yıldır bölgede yaşayan insanların kayaları oyarak inşa ettikleri, günümüzde fantastik ve özel otellere dönüşen evlerdir. Kapadokya Mağara suitleri, Kapadokya tatili için müşterilerin tercihi oluyor.

 

Kapadokya Balayı Paketleri

Kapadokya, unutulmaz bir balayı için eşsiz bir ortam sunan, romantik ve büyüleyici bir destinasyondur. Kapadokya Balayı paketleri yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği balayı destinasyonlarından biridir. Peri bacaları arasında balon turları, gün batımı veya gün doğumu özel fotoğraf çekimleri Kapadokya balayı çiftleri için vazgeçilmez arşivlerdendir.

Sizi arayalım mı?