Alsero Tur 28 yıllık tecrübe
Şartlar ve Koşullar

Şartlar ve Koşullar

Alsero Tours / Seyahat Hüküm ve Koşulları 


1 - Sözleşme Bilgileri


1/A - Aşağıdaki Hüküm ve Koşullar, Alsero Tours (Alsero Tours, Orkun Turizm Ticaret Ltd.'nin tescilli ticari markasıdır ve Orkun Turizm Ticaret Ltd. tarafından işletilmektedir) ile seyahat etmek isteyen rezervasyon formunda adı geçen tüm kişiler, siz müşteriler arasındaki ilişkiyi yönetir. Bundan böyle, sözleşmede yazılı hüküm ve koşullarda "Müşteri" veya "siz" olarak anılacaksınız, biz ise "Alsero Tours", "Biz" veya "Bize" olarak anılacağız.


1/B - Müşteri ve/veya siz, Alsero Tours ile seyahat etmek isteyen rezervasyon formunda ismi yazılı kişileri ifade eder. "Ürün" Alsero Tours tarafından satılan tur, transfer, otel rezervasyonu, organizasyon vb. herhangi bir hizmeti ifade eder.


1/C - Alsero Tours ile bir tur, otel veya herhangi bir ürün rezervasyonu yaptığınızda veya satın aldığınızda, "Siz" ve "Biz" arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturan Hüküm ve Koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve koşulsuz olarak kabul ettiğinizi de kabul etmiş olursunuz. Rezervasyonunuz bu koşullar altında kabul edilecektir. Sağlanacak hizmetler, rezervasyon onayınızda ve proforma faturanızda açıklanan hizmetlerdir.


1/D - Tarafınızdan gönderilen rezervasyon formunda belirtilen kişiler adına rezervasyon yapmaya tam yetkili olduğunuzu ve bu kişilere ait bilgilerin eksiksiz olduğunu garanti edersiniz.


1/E - Bizimle yaptığınız rezervasyon Alsero Tours tarafından yazılı olarak teyit edildiğinde, sizinle aramızda bir sözleşme oluşturulmuş ve uygulamaya konulmuş olacaktır. Alsero Tours, tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir rezervasyonu reddetme hakkını saklı tutar.


1/F - Lütfen bu şartları dikkatlice okuyup anladığınızdan emin olun ve bu Hüküm ve Koşulların tamamını kabul ettiğinizi onaylayın.


1/G - Alsero Tours, bu hüküm ve koşulları istediği zaman güncelleme ve/veya değiştirme hakkını saklı tutar ve bunlara aşina olmak müşterilerin sorumluluğundadır.


1/H - Alsero Tours'un hiçbir çalışanı veya temsilcisi, Alsero Tours Genel Müdürü tarafından yazılı olarak yetkilendirilmedikçe, bu hüküm ve koşulların herhangi birini değiştirme veya bunlardan feragat etme veya Alsero Tours adına herhangi bir sorumluluk üstlenme hakkına sahip değildir.


1/J - Alsero Tours ile yapılan tüm rezervasyon sözleşmeleri Türk kanunlarına tabidir ve bu sözleşmenin tarafları arasında herhangi bir ihtilaf olması halinde Türk mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabidir.


2 - Bilgi ve Fiyatlandırma Politikası
Sistemde görülen eski tarihli fiyatlar geçerli değildir. Güncel tarihlerle sistemde kayıtlı olan fiyatlar geçerli olan fiyatlardır. Çok nadir bir durum olmakla birlikte; uçak biletleri, ulaşım ücretleri, petrol fiyatı, havalimanı vergileri, müze ve ören yeri giriş ücretleri, döviz kurları için alınacak vergiler ve benzeri fiyat artışları da dahil olmak üzere Alsero Tours'un kontrolü dışında gerçekleşen Hükümet kararları nedeniyle ürün maliyetini etkileyecek rezervasyona kısa bir süre kala fiyat artışları olması durumunda güncel rezervasyon fiyatlarımızı değiştirme hakkımız saklıdır.


3 - Grup Büyüklüğü
3/A - Özel Turlar: Özel turlar size, arkadaşlarınıza veya ailenize özel olarak hazırlanır. Grubunuzda başka katılımcı olmayacaktır. Geziniz boyunca size hizmet eden özel bir rehberiniz ve şoförünüz olacaktır. Ancak bazı tur programlarında önceden belirlenmiş bazı bölgelerde tur maliyetini düşürmek amacıyla, coğrafi koşullar nedeniyle veya ulaşım nedenleriyle (örn. İç hatlar - Tren - Günübirlik turlar vb.) bilginiz dahilinde başka gruplarla turlara katılmanız gerekmektedir. Günlük hareket saatlerini, gezileri ve yemek saatlerini ve yerlerini rehberinizle görüşebilir ve bu değişiklikler genel tur programını bozmadığı sürece bunlar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.


3/B - Programlı Grup Turları: Tarifeli ve garantili turlara kabul edilen kişi sayısı, turun bölgesine, sınıfına veya türüne göre 4 ila 40 kişi arasında değişmektedir. Planlanan bir tur için yeterli sayıda kişi olmaması durumunda tarafınıza bildirimde bulunulacak ve tur iptal edilecek veya ileri bir tarihe ertelenecektir; ya da tercih ederseniz sizin için özel bir tur düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

4 - Ödeme Politikası

4/A - Depozito Ödemesi: Rezervasyonunuz Alsero Tours tarafından yazılı olarak onaylanana kadar tam ödeme alınmaz. Rezervasyonunuzu onaylamak ve güvence altına almak için toplam tur bedelinin sadece %20'si kadar depozito gereklidir. Ancak bu yüzde ve tutar ürünün türüne göre değişiklik gösterebilir. Seyahat programına, seyahat kategorisine ve süresine bağlı olarak muhtemelen daha düşük veya daha yüksek olabilir. Kişisel seyahat danışmanınız tutarı buna göre ayarlayacaktır.

4/B - Depozitonuzu ödedikten sonra geçerli olan herhangi bir indirimli fiyat veya indirim sizin için geçerli olmayacaktır. Daha ucuz bir fiyattan yararlanmak için rezervasyonunuzu iptal etmek isterseniz, genel iptal politikaları geçerli olacaktır.

4/C - Müşteriler, grup turları için rezervasyondan sonraki 7 gün içinde iade edilmeyen depozitoları ödemelidir. FIT ve Özel Turlar söz konusu olduğunda, belirli bir otel, tur operatörü, yolcu gemisi, havayolu veya başka bir işletme tarafından ek bir depozito talep edilebilir.

Son ödeme, ürün türüne bağlı olarak kalkış tarihinden 45 gün önce yapılmalıdır. Rezervasyonunuz kalkıştan sonraki 45 gün içinde yapılırsa, tutarın tamamı rezervasyon sırasında ödenecektir.

4/D - Gulet Kiralama: Müşterilerin toplam rezervasyon bedelinin %25'i tutarında iade edilmeyen bir depozito ödemesi gerekmektedir ve bu tutarın rezervasyondan sonraki 7 gün içinde ödenmesi gerekmektedir. Gulet kiralamaları için kalkıştan 60 gün önce tam ödeme yapılması gerekmektedir.

4/E - Toplam değeri 400 Avro'nun altında olan transferler, konaklama, turlar ve diğer hizmetler için ödemenin tamamı rezervasyon onayından sonraki 5 gün içinde yapılmalıdır.

5 - Son Ödeme ve Bakiye Ödemesi

5/A - Son ödeme ve bakiye ödemesi, tur türünüze bağlı olarak kalkış tarihinden en geç 45 gün önce yapılmalıdır. Kalan ödeme için son tarihin aşılması durumunda herhangi bir rezervasyonu iptal etme hakkımız saklıdır ve diğer gereksiz değişikliklere karşı herhangi bir garanti yoktur. Tur programınızda açıklandığı gibi, bazı turların ödeme ve iptaller için farklı politikaları olabileceğini lütfen unutmayın.

5/B - Bazı turlarda resmi kurumlardan adınıza aldığımız izinlerde veya uçak biletlerinde (örneğin Ağrı Dağı tırmanış izni, gemi ve uçak biletleri vb.) isim veya tarih değişikliği yapılamamakta, bu nedenle söz konusu harcamalar müşteriye iade edilmemektedir.

5/C - Nihai ödeme ve bakiye kapatma Havale (SWIFT) veya Western Union veya MoneyGram'ın Uluslararası para transferi hizmetleri ile yapılacaktır. Bakiye ödemeniz için kredi kartı kullanmak isterseniz, işlem tutarına %4 banka ücreti eklenecektir.

5/D - Banka havalelerinde, uluslararası banka havale ücretleri ve Türkiye banka komisyon ücretleri gibi her türlü banka havale masrafları müşteriye aittir.

6 - Ödeme Yöntemleri

Alsero Tours aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul etmektedir: Banka havalesi, Western Union, MoneyGram.

6/A - SWIFT Havale / Banka Havalesi:
Banka havalesi yoluyla yapılan ödemelerde, havalenin gerçekleşmesi 2 -3 iş günü sürecektir. Banka havalesinin avantajı, transfer ücretinin Western Union veya kredi kartı ödemeleri kadar yüksek olmamasıdır.

** Not: Türkiye'deki banka komisyon ücreti ve uluslararası banka havale ücretleri müşteri tarafından ödenir.

6/B - Kredi Kartı Online Ödeme:
Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri Master Card, American Express veya Visa kredi kartları ile online ödemedir. Kart bilgileriniz uluslararası şifreleme güvenlik protokolü SSL ile işlenmektedir. Kart bilgileriniz bizim veri tabanımızda (ticari) değil, gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip Visa veya Master Card veri tabanlarında saklanmaktadır.

6/C - Western Union Ödeme
Western Union ile yurt dışından Türkiye'ye anında para transferi yapabilirsiniz. İlgili banka şubesinden parayı çekebilmemiz için para transferini yaparken verilen kodu bize iletmeniz gerekmektedir. Özellikle geç rezervasyonlar için ideal bir ödeme şeklidir. Bölgenizde bir Western Union noktası mevcutsa, bize depozitonuzu gönderebilir veya Western Union aracılığıyla tam ödeme yapabilirsiniz. Alsero Tours Western Union Transfer bilgileri aşağıdaki gibidir:

Alıcının Adı: Onur

Alıcının Soyadı: Önder

Doğum Tarihi: 1x.xx.19xx

Şehir İstanbul

Ülke Türkiye

** Parayı gönderdikten sonra, lütfen bize "Gönderenin tam adını ve soyadını, para miktarını, adresinizin ayrıntılarını ve Western Union tarafından sağlanan Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) verin.

 

7 - İptal ve Para İadesi


7/A - Mücbir sebeplerden dolayı (deprem, yangın, kaza, pandemi, savaş vb.) Türkiye seyahatinizi iptal etmeniz gerekiyorsa ve geçerli sebepleriniz varsa, sales@alserotours.com adresine tur adı, kod numarası ve iptal sebeplerini içeren bir e-posta göndererek rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.


İptal talebiniz üzerine incelenmesi ve onaylanması gereken resmi rapor, tutanak vb. ibraz ettikten sonra iptal onayı ve ücret iadesi işleme alınacaktır.


7/B - İptallerde yapılan bazı masraflar iade edilmez. Örneğin bazı turlarda seyahat eden kişi adına resmi kurumlardan alınan izin ve belge ücretleri, gemi ve iç hat uçak bileti iptal ücretleri, konaklama veya diğer rezervasyon ücretleri, banka işlem ücretleri ve %5 hizmet bedeli iade edilmez.


7/C - Geri ödeme kuralları:
- Kara turları için hareket tarihinden 45 gün önce yapılan iptallerde masraflar hariç TAM İADE yapılır,


- Gemi ve gulet turları için kalkış tarihinden 60 gün önce yapılan iptallerde masraflar ve servis ücreti hariç TAM İADE,


- Kalkış tarihinden 44 ila 30 gün önce yapılan iptallerde masraflar ve servis ücreti hariç %50 iade,


- Kalkış tarihinden 29 ila 21 gün önce yapılan iptaller için masraflar hariç %20 geri ödeme,


- Kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %100 ceza uygulanır.


8 - Alsero Tours Tarafından Yapılan İptaller


8/A - Alsero Tours'un tüm Seyahat Ürünleri, Kalkış garantili turlar ve özel turlar hariç olmak üzere, minimum katılımcı sayısına göre planlanır.


8/B - Alsero Tours olarak, herhangi bir koşulda teyit edilmiş herhangi bir rezervasyonu iptal etme hakkımız saklıdır, ancak yakın savaşlar, savaş tehditleri, sivil huzursuzluklar, endüstriyel anlaşmazlıklar, ayaklanmalar, terör olayları, depremler ve yangınlar gibi olağanüstü mücbir sebepler dışında Kalkış Garantili Ürünleri iptal etmeyeceğiz.


8/C - Mücbir sebepler, doğal veya nükleer afet, yangın, olumsuz hava koşulları, uçuş iptali veya kontrolümüz dışındaki diğer dış koşullar nedeniyle bir turu herhangi bir şekilde iptal etmek veya değiştirmek zorunda kaldığımız durumlarda tazminat ödemeyeceğiz. Bu gibi durumlarda müşteri tazminat talebinde bulunamaz.


Bununla birlikte, planlanmış bir turu sağlayamadığımız durumlarda, para iadesi yapılacak veya alternatif bir tarih veya benzer standartta bir tur teklif edilecektir.


9 - Otel ve Güzergah Değişiklikleri


9/A - Alsero Tours, tüm ürünleri tarif edildiği ve planlandığı gibi sağlamak için elinden geleni yapacağını garanti eder. Ancak, tur güzergahını herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutarız.


9/B - Tur başlamadan önce büyük bir güzergah değişikliği yapmak zorunda kalırsak, yani beş günlük bir turun en az bir gününü etkileyen bir değişiklik olursa, sizi kalkış tarihinden önce mümkün olan en kısa sürede bilgilendireceğiz. Büyük bir değişiklik yapıldığında, değişikliği olduğu gibi kabul edebilir, o gün için ödediğiniz paranın iadesini isteyebilir veya sunacağımız isteğe bağlı bir günlük tura katılabilirsiniz.


9/C - Öngörülemeyen koşullar veya kontrolümüz dışında gelişen olaylar nedeniyle kalkıştan sonra tur güzergahını değiştirme hakkımız saklıdır. Bu tür acil durumlarda, gerekli rota değişikliklerinin ek maliyetleri müşteri tarafından karşılanacaktır. Vizenizle ilgili sorunlar, aşı durumunuz veya iade edilmeyen uçuş masrafları da dahil olmak üzere, tur güzergahındaki bir değişikliğin sonucu olarak ortaya çıkan olası maliyetlerden sorumlu tutulamayız.


9/D - Tüm turlar için web sitemizde yayınlanan oteller ve alternatifleri kullanılacak olup, otel müsaitliği ve yerel koşullar nedeniyle zaman zaman otel değişiklikleri olabilir. Önceden haber vermeksizin otelleri değiştirme hakkımız saklıdır. Aynı tarihteki ek kalkışlar için alternatif oteller veya güzergahtaki şehirlerin içinde veya dışında otel konumu değişiklikleri dahil olmak üzere herhangi bir nedenle bir değişiklik gerekirse, seçilen alternatif otel, müsaitlik durumuna bağlı olarak verilenlere eşdeğer veya daha yüksek bir standartta olacaktır. Otel değişiklikleri için para iadesi yapılmayacaktır.

 

10 - Konaklama


10/A - Alsero Tours ile otel konaklamalarında ikiz/ikili/üçlü paylaşımlı odalar esas alınır.


10/B - Turda bekar gezginler varsa, aynı cinsiyetten başka bir gezginle iki yataklı bir odayı paylaşabilirler. Aynı cinsiyette oda paylaşımı mevcut değilse, tek kişilik oda ek ücreti uygulanacaktır. Oda paylaşımları rezervasyon sırasına göre düzenlenir.


10/C - Tur başlamadan önce ve turdan sonra, sadece kendiniz için özel bir oda sağlanacaktır. Yalnız seyahat edenler için tur öncesi ve sonrası paylaşımlı konaklama ayarlayamıyoruz. Bu durumda, tek kişilik konaklama için ek bir ödeme yapmanız gerekmektedir.


10/D - Birlikte seyahat eden kişileri kalmak istedikleri oda tipinde ağırlamak için elimizden geleni yapacağız; ancak bazı durumlarda bunu garanti edemeyiz.


10/E - Yatak tipleri (çift kişilik, ikiz vb.), sigara içilen/sigara içilmeyen odalar ve bağlantılı odalarla ilgili özel müşteri talepleri otelin müsaitlik durumuna bağlıdır.


10/F - Üç kişilik oda rezervasyonu yapıyorsanız, bazı otellerde üçüncü yatağın odaya ekstra olarak eklendiğini ve "katlanabilir" bir yatağa dönüşebileceğini lütfen unutmayın. Otellerde üç kişilik odaların mevcudiyeti sınırlıdır. Bir otel sadece katlanabilir yatak sağlayabiliyorsa bundan sorumlu tutulamayız ve bu gibi durumlarda size tazminat ödenmeyecektir.


10/G - Tek kişilik odalar ikiz veya çift kişilik odalardan daha küçük olabilir.


10/H - Web sitemizde belirttiğimiz oteller, grup büyüklüğü, müsaitlik, yılın zamanı, daha düşük otel standardı veya sadece daha iyi bir otelin mevcut olması gibi birçok nedenden dolayı değiştirilebilir. Herhangi bir değişiklik olması halinde web sitesini derhal güncelleyeceğiz. Otellerde herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda, benzer veya aynı standartta veya daha yüksek standartta bir otel olacak ve sizden herhangi bir ekstra ücret ödemeniz istenmeyecektir.


11 - Seyahat Belgeleri


11/A - Türkiye'ye giriş ve seyahat esnasında geçerli pasaport, vize, aşı kaydı, ilaç ve diğer sağlık sertifikaları gibi gerekli seyahat belgelerine sahip olmak müşterinin sorumluluğundadır.


11/B - Alsero Tours, gerekli seyahat belgelerinin düzenlenmesinden veya kanunlardaki değişikliklerden kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu değildir. Bu konularda sizi bilgilendiriyor olacağız, ancak bu konuda herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.


11/C - Uygun pasaport, vize veya diğer gerekli belgelere sahip olmadığınız için ülkeye girişinizin reddedilmesinden sorumlu değiliz.


11/D - Belgelerin kaybolması veya çalınması durumunda, size elimizden gelen her şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, ancak ek masraflardan sorumlu tutulamayız veya önceden ödenmiş seyahat masraflarınız için geri ödeme veya tazminat talep etme hakkınız yoktur.

 

12 - Sağlık, Güvenlik ve Davranış


12/A - Rezervasyon yaptırmadan önce, tüm turu tamamlayabilecek kadar zinde ve sağlıklı olduğunuzdan emin olmalısınız. Seyahat etme kabiliyetinizi etkileyebilecek herhangi bir hastalık geçmişiniz varsa, bunu rezervasyon sırasında bildirmeli ve tur sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçlarınız veya diğer tedavileriniz için gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. Bir sağlık sorununuz varsa, bize bir doktordan seyahat etmeye uygun olduğunuzu onaylayan bir tıbbi rapor sunmalısınız. Bu tür bilgileri ifşa etmemeniz halinde, bu rezervasyon koşullarının ihlali teşkil edecek ve Alsero Tours'u her türlü sorumluluk ve yükümlülükten kurtaracaktır.


12/B - Özel yemek taleplerinizi kabul ediyor olacağız, ancak tur sırasında kullanılan otel veya restoranlarda sağlanmaması durumunda Alsero Tours sorumlu tutulamaz.


12/C - Planlanan destinasyonlarınız için gerekli olan aşıları yaptırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Tur sırasında sağlığınızı etkileyebilecek herhangi bir alerji veya diğer fiziksel durumları Alsero Tours'a bildirmelisiniz. Herhangi bir kişiyi turun bir parçası olarak reddetme veya kabul etme ve fiziksel durumu, akıl sağlığı veya davranışları turun gidişatını olumsuz etkilemesi durumunda herhangi birini turdan çıkarma hakkımızı saklı tutarız. Bu gibi durumlarda para iadesi yapılmayacaktır.


12/D - Alsero Tours ürünlerinden herhangi birine rezervasyon yaparken, tur sırasında özel profesyonel ilgi veya özel ekipman kullanımı gerektiren herhangi bir fiziksel veya zihinsel sağlık durumunu bize e-posta ile bildirmelisiniz.


12/F - Alsero Tours, diğer yolcuların sağlığını, güvenliğini veya konforunu ve turun gidişatını olumsuz etkileyebilecek herhangi bir katılımcının rezervasyonunu reddetme hakkını saklı tutar. Hamileliğinin beşinci ayını aşmış kadın gezginleri ağırlamayacağız. Seyahat edeceğiniz ülkenin coğrafi ve siyasi durumunu göz önünde bulundurarak ülkenin sağlık hizmetlerini öğrenmenizi tavsiye ederiz.


13 - Müşteri İstisnası ve Yerel Hukuk
Bizimle bir tur rezervasyonu yaparak, tur sırasında Alsero Tours rehberlerinin, çalışanlarının ve tedarikçilerin temsilcilerinin yetki ve kararlarını kabul etmiş olursunuz. Turun başlamasından önce veya sonra sağlık durumunuz veya davranışınız diğer yolcuların güvenliğini, rahatını veya mutluluğunu veya turun gidişatını tehlikeye atıyor gibi görünüyorsa, bildirimde bulunmaksızın veya herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin turun tamamından veya bir kısmından çıkarılabilirsiniz.


Bir müşterinin sağlık durumu kötü görünüyorsa, uygun gördüğümüz düzenlemeleri yapabilir ve masrafları müşteriden geri alabiliriz. Bizimle bir tur rezervasyonu yaparak, gezginler seyahat ettikleri ülkelerin yasa ve yönetmeliklerine uymayı kabul ederler. Tur sırasında yasadışı eylemlerde bulunan müşterilere karşı herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.

 

14 - Alsero Tours'un Sorumluluğu


14/A - Alsero Tour'un macera aktiviteleri, özellikle yürüyüş ve trekking, gezginlerin kişisel güvenliği için çeşitli risk faktörleri içerir. Bu Rezervasyon Hüküm ve Koşullarını kabul ederek, turunuzdaki risklerin farkında olduğunuzu ve ilgili risklerin sorumluluğunu üstlendiğinizi onaylamış olursunuz. Makul standartta ürünler sağlayarak Müşterilere Karşı Bakım Görevimizi yerine getirdiğimiz durumlarda Müşterinin zararlarından sorumlu olmayacağız.


Alsero Tours ve tedarikçileri, herhangi bir olayda hatalı değillerse ve talep edilen hasar müşterinin kendi hatasından, mücbir sebepten veya kontrolümüz dışındaki olağanüstü koşulların bir sonucu olarak ortaya çıkmışsa hiçbir sorumluluk kabul etmez.


14/B - Hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı ve konaklama sağlanması ile ilgili olarak, bu tür konulardaki sorumluluğumuz ilgili uluslararası sözleşmelerde öngörüldüğü şekilde sınırlı olacaktır. Gümrük düzenlemelerine uyulmasını sağlamak müşterinin sorumluluğundadır.


14/C - Kötü hava koşulları, zaman darlığı, trafik sıkışıklığı ve benzeri durumlarda rehber tur programında değişiklik yapabilir.  Rehber tarafından Türkiye'deki gezi programında değişiklik yapılması durumunda arızi masraflar tarafımızdan karşılanacaktır.


14/D - Tur fiyatına dahil olmayan isteğe bağlı aktiviteler bu sözleşmenin veya turun bir parçası değildir. Tur rehberiniz isteğe bağlı aktiviteleri organize etmenize yardımcı olsa da, bu bizim tarafımızdan bir yükümlülük değildir. Bu faaliyetin sağlanmasına ilişkin sözleşme, siz ve isteğe bağlı faaliyetin sağlayıcısı arasında olacaktır.


14/E - Araçlarımızda otururken emniyet kemeri takmıyorsanız, biz ve acentelerimiz veya sözleşmeli hizmet sağlayıcılarımız herhangi bir yaralanma, hastalık veya ölümden veya herhangi bir kaza veya olaydan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan veya taleplerden sorumlu olmayacağız.


14/F - Alsero Tours, iklim koşulları, yangın, hükümetin veya diğer yetkililerin eylemleri veya ilan edilmiş veya edilmemiş savaşlar nedeniyle bir kişinin veya mülkün herhangi bir kayıp, yaralanma veya hasar görmesinden, güzergahların değiştirilmesinden veya kısmen veya tamamen iptal edilmesinden sorumlu olmayacaktır. Sivil ayaklanmalar, grevler, ayaklanmalar, hırsızlıklar, salgın hastalıklar, karantinalar, tıbbi veya gümrük düzenlemeleri, terörist faaliyetler, ulaşımla ilgili teknik sorunlar, havaalanlarının veya limanların kapatılması veya bloke edilmesi, tarifeli uçuşların iptali veya değiştirilmesi veya herhangi bir ihmal gibi Alsero Tours'un kontrolü dışında gelişen olumsuzluklardan ve eylemlerden sorumlu değiliz.


14/G - Alsero Tours, tur sırasında herhangi bir yerde ve zamanda kendi ihmalinden dolayı herhangi bir müşterinin değerli eşyalarının veya kişisel eşyalarının çalınmasından veya kaybolmasından sorumlu değildir.


14/H - Bir müşteri olarak, tur sırasında grubun güvenliğini ve refahını sağlamak için çalışacak olan tur rehberinizin yetkisini kabul etmeniz gerekmektedir. Bunu tehlikeye atacak herhangi bir eylem, herhangi bir geri ödeme veya tazminat hakkı olmaksızın turdan ayrılmanızın istenmesine neden olabilir.


Kişisel eşyalarınızın güvenliği ve tur süresince gerekli tüm pasaport ve vizelere sahip olmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir araçta sigara içilmesine izin verilmez.
İç hat uçuşlarında maksimum bagaj kapasitesi 15 kg'dır.


14/J - Alsero Tours paketlerinin çoğu dikkat ve özen gerektiren aktiviteler içerir. Bu tür aktiviteler arasında ata binme, Jeep Safari, tepe tırmanışı, kumullarda ve yaylalarda yürüyüş, antik şehir kalıntıları, kanyonlar vb. Temsilcilerimizden veya rehberlerimizden yardım ve tavsiye alacaksınız, ancak bu faaliyetlerden herhangi birine katılmanın riski size ait olacaktır.

 

15 - Tur Buluşma Noktası


Varışta havaalanı transferini içermeyen bir ürün rezervasyonu yaparsanız veya havaalanı transferinizi iptal ederseniz, Tur Buluşma Noktasına gidiş-dönüş ulaşımınızdan kendiniz sorumlu olacaksınız. Tur buluşma noktaları web sitemizde yer almaktadır ve tura bağlı olarak ayrıca duyurulacaktır.


16 - Resimler, Videolar ve Pazarlama


16/A - Yetkili temsilcilerimiz veya rehberlerimiz, herhangi bir Alsero Tours Ürününü içeren turun fotoğraflarını ve videolarını çekebilir. Bu tür materyalleri, sizden ayrıca onay almadan, seçtiğimiz herhangi bir ortamda herhangi bir reklam veya tanıtım amacıyla kullanma hakkımızı saklı tutarız. Bizimle bir tur rezervasyonu yaparak, bu tür görüntüleri tanıtım amacıyla kullanmamız için bize kalıcı, telifsiz, dünya çapında, geri alınamaz bir lisans vermeyi de kabul etmiş olursunuz.


16/B - Ayrıca, şirketimiz veya Ürünlerimizle ilgili olarak tarafınızdan yapılan yorumları, anketleri veya gönderilen mektupları, başka bir onaya ihtiyaç duymadan tanıtım içeriğinde kullanma hakkımızı saklı tutarız.


17 - Kişisel Veriler


17/A - Tarafınızca sağlanan tüm kişisel veriler ve diğer müşteri verileri "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" veya "KVKK" uyarınca korunmaktadır. Bizimle bir tur rezervasyonu yaparak, bu verileri, ürüne yönelik hizmetleri sağlayan iş ortaklarımızın bu sözleşmeden doğan işlemlerini ve yükümlülüklerini yerine getirmek için kullanmamızı kabul edersiniz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz hiçbir zaman üçüncü bir kişiye verilemez veya satılamaz.


Alsero Tours ve ortakları turlara ilişkin istatistik ve bilgileri kullanma hakkını saklı tutar. Herhangi bir pazarlama materyali veya iletişim almak istemiyorsanız, lütfen info@alserotours.com veya sales@alserotours.com adresinden bizimle iletişime geçin.


Kişisel verilerinizi asla üçüncü bir tarafa satmayacağız. Turlarımız sırasında bazen tanıtım amaçlı fotoğraflar çekeceğiz. Rezervasyonunuz sırasında buna itiraz etmediğiniz veya reddetmediğiniz sürece, görüntünüzün fotoğraf / video çekimlerinde kullanılmasına izin vermiş olursunuz. Verilerinizin tarafımızca kullanılmasını istemiyorsanız, bize e-posta ile bildirimde bulunabilirsiniz. Söz konusu veriler yasal saklama süresinin ardından imha edilecektir.

 

18 - Şikayetler ve Yasal Süreç


Ürün düzenlemelerinden herhangi biri hakkında bir şikayetiniz varsa, sorunu çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapabilmemiz için şikayetinizi derhal tur liderinize veya Alsero Tours rehberine bildirmelisiniz. Farkında olmadığımız bir sorunu çözemeyiz. Şikayetinizi detaylandıran bir rapor formu doldurulacak ve sorunu çözmek için gerekli işlemleri yapacağız. Bu formun bir kopyasını saklamanız gerekmektedir. Turunuzdan sonra bir şikayetin çözülmediğini düşünüyorsanız, Alsero Tours'a 2 hafta içinde yazılı olarak bildirmelisiniz. İlgili makbuzlar ve destekleyici kanıtlar bu talebe eklenmelidir.


Bir şikayetin bize yerinde bildirilmemesi, tazminat yükümlülüğümüzü ortadan kaldıracak veya en azından azaltacaktır. Alsero Tours ile doğrudan ilgili olmayan hizmetlerle ilgili şikayetler ilgili tedarikçiye iletilmelidir. Alsero Tours, turun tamamlanmasından 14 gün sonra yapılan herhangi bir talepten sorumlu olmayacaktır.


Tüm hüküm ve koşullar Türk Kanun ve yönetmeliklerine tabidir. Şikayet ve davalara bakmaya Türk mahkemeleri yetkilidir.


19 - Özel İstekler


Ürünlerimizle ilgili özel talepleriniz veya ihtiyaçlarınız varsa (zemin katta konaklama, engelli erişimi veya özel diyet gereksinimleri gibi), rezervasyon sırasında bize bildirmeniz gerekir. Taleplerinizi karşılamaya çalışacağız, ancak herkesin ihtiyaçlarını karşılamayı garanti edemeyiz ve herhangi bir nedenle karşılayamadığımız özel talepler için hiçbir söz vermeyiz veya sorumluluk kabul etmeyiz. Özel ihtiyaçlarınızı uygun şekilde karşılayamayacağımıza veya tatmin edemeyeceğimize inanmak için bir nedenimiz olması durumunda, rezervasyonu reddetme veya turunuz boyunca size tam yardım sağlayabilecek biriyle seyahat etmenizi isteme hakkımızı saklı tutarız.


20 - Sigorta


Alsero Tours ile turunuza başlamadan önce, turun tamamı için teminat sağlayan bir sigorta şirketinden, Türkiye'de veya diğer ülkelerde meydana gelen kişisel yaralanmaları, tıbbi masrafları, ülkesine geri dönüş masraflarını, bagaj kaybını ve iptal veya kesinti masraflarını kapsayan bir sigorta satın almalısınız. Seyahatinizden önce seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tur sırasında hastalanırsanız, tüm hastane masrafları, doktor ücretleri ve geri dönüş masraflarından siz sorumlu olacaksınız ve tur maliyetinin herhangi bir geri ödemesinden sorumlu tutulamayız.


21 - Seyahat Belgeleri ve Davranışlar


Tüm yolcular, seyahat belgelerinin uygun tarihlere ve vizelere sahip olduğundan ve pasaportlarının en az altı ay geçerli olduğundan emin olmalıdır. Lütfen faturayı ve size göndereceğimiz diğer belgeleri alır almaz dikkatlice okuduğunuzdan emin olun ve herhangi bir yanlış bilgi varsa derhal bizimle iletişime geçin. Turunuzun kararlaştırılan tarihinde gelmemeniz halinde, turun sizin tarafınızdan iptal edildiğini kabul edeceğiz.


Talimatlarımıza her zaman uymanız gerekir ve talimatlarımıza uymamanızdan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya yaralanma için bizi her türlü sorumluluktan muaf tutmayı kabul edersiniz. Uygun şekilde hareket etmeniz ve rahatsızlık vermekten veya diğer yolcuları rahatsız etmekten kaçınmanız gerekmektedir ve bizim veya herhangi bir üçüncü tarafın mülküne verdiğiniz herhangi bir zararın sorumluluğunu üstlenmeyi kabul ediyorsunuz. Tur sırasında herhangi bir zamanda herhangi bir yasayı ihlal etmeniz nedeniyle veya bununla ilgili olarak uğradığınız herhangi bir kayıp veya zarardan size karşı sorumlu olmayacağız. Sizden veya tura katılımınızdan kaynaklanan kayıp veya hasarlar için bize karşı tüm üçüncü taraf eylemlerinin sorumluluğunu üstlenirsiniz.

 

22 - Çocuk İndirimleri   


22/A - Her yaştan çocuk özel turlara katılabilir, yaş politikası aşağıdaki gibidir:
0 - 1,99 yaş arası çocuklar iç hat uçuşu olmayan turlarda ÜCRETSİZDİR. 
0 - 1,99 yaş arası çocuklar iç hat uçuşlu turlarda Uçak Bileti ücretini öderler.
3 - 06:99 yaş arası çocuklar için bazı otel konaklama ücretleri turlarda ücretsizdir. Diğer tüm hizmetleri ödeyin.
7 yaş ve üzeri çocuklar normal yetişkin fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir.


22/B - Grup turlarında eşlik eden çocuklar için minimum yaş 8'dir ve konaklamaları için tam ücret alınır.


Yunanistan'a veya diğer ülkelere yapılan bağlantılı turlarda çocuk indirimi belirli tur planlarına göre değişir. İndirim, rezervasyon sırasında bize gönderilen onay üzerine uygulanır.


22/C - Her yaştan çocuk günlük turlara ve bağımsız güzergahlara veya özel gulet kiralamalarına katılabilir. Çocuk yaşı politikası turların türüne bağlı olarak değişir. Bunlar sunulacak fiyatlarda açıkça belirtilmiştir.


22/D - 18 yaşın altındaki kişiler turlarımıza sadece bir ebeveyn veya yasal vasi ile seyahat ediyorlarsa rezervasyon yaptırabilirler. Bu politikanın hiçbir istisnası olmayacaktır.


23 - COVID-19 İptal Politikası ve Para İadesi


23/A - Türkiye Cumhuriyeti'nin bir devlet kurumunun beklenmedik bir kararı nedeniyle seyahatinizi iptal etmek zorunda kalırsak, paranızı iade etmeyi garanti ediyoruz. 
Size veya bir aile üyenize COVID-19 teşhisi konması nedeniyle seyahat edememeniz durumunda da (iade edilmeyen masraflar hariç) para iadesi alacaksınız. İptalinizi mümkün olduğunca erken, planlanan kalkış saatinizden en geç 48 saat önce bize bildirmeli ve COVID-19 teşhisinin yazılı resmi kanıtını bize sağlamalısınız. 
COVID-19 ile ilgili nedenlerden dolayı tur tarihlerinizi, turun başlamasından en geç 21 gün önce bize bildirmeniz halinde, herhangi bir değişiklik ücreti ödemeden (iade edilmeyen masraflar hariç) en fazla üç kez değiştirebilirsiniz.


23/B - Yolcunun sağlık sorunları veya Covid -19 veya benzeri pandemi kısıtlamaları, barikatlar, deprem, sel, terör, kötü hava koşulları ve/veya Türkiye'de veya yolcunun geldiği veya döndüğü diğer ülkelerde kontrolümüz dışındaki herhangi bir mücbir sebep olması halinde; uzatma günleri konaklama masrafları, özel harcamalar, uçak bileti masrafları, yolcu sağlık ve sigorta masrafları ile diğer masraflar tur fiyatlarına dahil değildir. Bu tür masraflar müşteri tarafından ödenir.


** Alsero Tours, T.C. Turizm Bakanlığı'na 1996/3142 ruhsat numarası ile kayıtlı olup, bundan böyle "Biz" veya "Alsero Tours" olarak anılacaktır.