Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Side

Side, Side OtelleriSİDE HAKKINDA Selimiye adında küçük bir balıkçı köyü olan Side  1895 yıllarında Girit ten göç eden Türkler tarafından yoğun yerleşim sağlanmıştır. Side’nin anlamı Anadolu dilindeki Nar’dır. Side sikkelerinde de nar sembolü kullanılmıştır, nar bereketi sembol eder. Side’nin tarihi Hititlere kadar uzanmaktadır. Antalya ya 75 Km mesafede olan Side Yaylaları, şelaleleri, mavi bayraklı plajları ve her bütçeye uygun otel çeşitliliği ile Side de tatil yapmak ve bunu ekonomik bir şekilde yapmak  istiyorsanız Side Erken rezervasyon döneminden faydalanarak ucuz Side otelleri   imkanı ile ile düşlerinizdeki tatili yaşatacak olan Alsero Turun  Side otel fiyatları  seçeneklerinden faydalanmalısınız.

Tarihteki diğer Pamfilya şehirleri gibi Side de  aynı evreleri geçirmiştir. Sırasıyla Yunan, Lidya, Pers, Büyük Iskender, Suriye Krallığı, Bergama Krallığı, Roma, Selçuklu , Osmanlı ve Türk egemenliği altında tarih sayfalarında yerini almıştır. 
Eski Side olarak bilinen yer bir yarımada üzerinde kurulmuştu. Buradaki eski köy evleri otel ve pansiyonlara çevrilmiştir ve birçok restauran cafe vardır. Side eski zamanlarda Pamfilya’nın doğal limanıydı. Eski liman bölgesi yavaş yavaş denizin de taşıdığı kumla dolmaktadır ancak bu sayede muhteşem kumsal sahil şeridi meydana gelmektedir. 


Bugün asfalt kaplı olan ve her iki yanında yer yer sütunlu galerinin izlenebildiği ana cadde, agora ve tiyatrodan sonra yarımadayı kat ederek limana ulaşır. Agoranın karşısındaki onarılmış hamam kompleksi günümüzde Side Müzesi olarak kullanılmakta, kazılarda bulunan Yunan, Roma ve Bizans dönemlerine ait irili ufaklı sayısız tarihi eserler sergilenmektedir.

Side Tiyatrosu 15.000 kişilik tipik Roma devri özellikleri taşır. Anıtsal girişin önünde küçük boyutta tiyatronun tanrısı Diansos un tapınağı vardır. Günümüzde alışveriş merkezi halini almış olan ana caddenin sonundaki limanın batısında yer alan iki tapınak şehrin en anıtsal Roma dönemi yapılarıdır.
Apollon tapınağı MS 150  Roma döneminde yapılmıştır. Side nin Baş tanrıları olan Athena ve Apollon idi ve her ikisi adına tapınak inşa edilmiş ve Kısa kenarlarında 6, uzun kenarlarında 11 sütunla çevrelenmiş olan tapınaklarından biri Athena, diğeri ise Apollon a ait olup Apollon tapınağı nın 6 sütunu Prof. Dr. Jale İnan ve ekibinin gayretleri ile tekrar ayağa kaldırılmıştır. Tapınak alanı arkasındaki kemerli , malzemeli kalıntılar ise Bizans dönemi bazilikasına aittir. Bazilika yapılırken Apollon tapınağının sütunları ve ve mermerleri sökülerek Bazilika inşaatında kullanılmıştır.

Antalya Side otelleri   ailece tatil yapanlar için bir çok imkan sunmaktadır, gençler için eğlence ve animasyon, Ebebeyinler için huzur ve rahatlık, Akdeniz de yüzme keyfi, uzun kumsallar ve şirin şehir merkezi tatilde değişiklik ve dinlencenin garantisidir. Side’ye gittiğinizde mutlaka Manavgat Şelalesini gidip görün. Bu şelale çok yüksek olmamasına rağmen harika bir manzaraya sahiptir.

Şehrin merkezi denize doğru uzanır ve şirin sokaklarında dolaşmak ve eğlenmek için birkaç küçük Otel ve pansiyon bulunur. Büyük Otel ve Kulüp Tesisleri şehir merkezinin güney ve batısında, uzun kumsallarda bulunur. Side plajları nda çeşitli etkinlikler ve eğlenceler mevcuttur. Sporcular için Jet-ski, Paraşüt, Dalış, Sörf, Bisiklet, ve rafting gibi bir çok seçenek mevcuttur. 
Şehir merkezinde bulunan küçük çapı oteller ve pansiyonlar uygun fiyatlı otel arayanlar için uygundur. Side otelleri 4 yıldız ,
5 yıldız ve 3 yıldızlı olarak fiyat ve kalite avantajları ile Ankaralı ve Anadolu bölgesi tatilcilerinin hizmetindedir.
Side de 1500 kişilik tarihi tiyatro vardır. Burada konser, tiyatro ve yarışmaların yanı sıra Gladyatör dövüşleride yapılırdı. Bu tarih kokan ve yüzlerce anıya ve zafere ev sahipliği yapan mekanı görmenizi tavsiye ederiz.
Side mavi bayraklı plajlarıyla bilinir toplam 9 adet mavi bayraklı plajdan herhangi birini ya da birkaçını seçerek deniz güneş ve kumundan faydalanabilirsiniz.
Side de ne yenir ; deniz ürünlerinden  sağlıklı bir akdeniz usulü akşam yemeği yemeniz için eski Marina bölgesindeki balık restaurantlarını öneririz. Özellikle alabalık yemeyi unutmayın. Deniz mahsulü sevmiyorsanız  Çin mutfağından fast food tarzı yemeklere kadar  her tür restaurant mevcut. Yöresel yemeklere düşkünseniz çok güzel yöresel yemek yapan restaurantlarda  Arap aşı, laba, hibeş, saç kavurma ve turunç ya da patlıcan reçelini deneyiniz..