Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Nepal - Hindistan Turu 8 Gece 10 Gün

hindistan--nepal-turu-3031.jpg
TALEP GÖNDER
NEPAL - HİNDİSTAN TURU HAKKINDA

Nepal turu yapmak artık çok kolay Türkiye İstanbul dan  THY ile  Nepal Başkenti Katmanduya  direk uçuşlar vardır.
Nepale yapacağımız 3 günlük ziyareti Hindistan ile birşletirdiğimizde 8 günlük harika bir tur yaparak Nepal ve Hindistan ziyaretini birlikte ucuz tur organizasyonu haline getirmiş oluyoruz. Son yıllarda hayli talep gören Nepal ve Hindistan ülkeleri ni kapsayan kombine turlar fiyat olarakda cazip durumdadır.


NEPAL - HİNDİSTAN TURU     
8 GECE  - 10 GÜN   Vizeli   -  BRT1. Gün: İstanbul –  Katmandu // 13 EKİM 2017 CUMA
Saat 18.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.55’te  Türk Hava Yolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçak ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
 

2. Gün: Katmandu // 14 EKİM 2017 CUMARTESİ  

Yerel saat ile 06.25’te Katmandu’ya varıyoruz ve panoramik  şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan  “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra gezimizi tamamlayıp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

3. Gün: Katmandu // 15 EKİM 2017 PAZAR

Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.
 

4. Gün: Katmandu – Delhi – Jaipur  // 16 EKİM 2017 PAZARTESİ 

Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş. Varışta ortalama 6 saat sürecek olan pembe şehir Jaipur’a yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz ve yolculuğumuza devam ediyoruz. Jaipur’a varışta rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarları görüp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

5. Gün: Jaipur // 17 EKİM 2017 SALI

Erken kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan, Maota gölünün üzerinden tepelere yükselen 1639 yılından beri hiç restore edilmemiş,  Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan,  kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğimiz Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler veya jeepler ile çıkacağız. Kale gezimizin ardından Öğle yemeğimizin yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası  Rajasthan eyaletinin en büyük aynı zamanda merkezi şehri Jaipur’daki gezimize devam edip,  Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayını ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

6. Gün: Jaipur  – Fatehpur  Sikri –Agra  // 18 EKİM 2017 ÇARŞAMBA 

Kahvaltının ardından Agra’nın 40 km batısında bulunan, Zafer Şehri" anlamına gelen ve İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında.  Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerinden Bharatpur’da alacağız. Ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş yaptıktan dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği sonrası  dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
 

7. Gün: Agra – Delhi  - Varanasi // 19 EKİM 2017 PERŞEMBE

Kahvaltımızın ardından ilk durağımız DDünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış, genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur. İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır. Gezi sonrası UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasına alınan, yapımına 1565 yılında başlanmış çevresi 2.5 km. uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmış Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası  öğle yemeğimizi alıyoruz ve araçımızla Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi Havaalanına varışta  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varansi’ye varışta Dünyanın en büyük nehirlerinden birisi olan ve Hindularca kutsal sayılan Ganj nehrine akşam seremonisini izlemek için hareket ediyoruz ve Hinduların mistik inanışına yakından şahit oluyoruz. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

8. Gün: Varanasi – Delhi //   20 EKİM 2017 CUMA

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Güneşin doğumu ile birlikte otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Tur sonrası havaalanına transfer oluyoruz.  Yerel Havayolları ile  Delhi’ye uçuş. Varışta Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 

9. Gün: Delhi // 21 EKİM 2017 CUMARTESİ

Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Tur sonrası öğle yemeği. Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayum Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. . Akşam yemeğimiz otelde. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
 

9. Gün: Delhi – İstanbul // 22 EKIM 2017 PAZAR 

Sabah erken havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.30’da İstanbul’a varış.
 

OTELLER

KATHMANDU: 5* Hotel Annapurna Hotel vb.  http://www.annapurna-hotel.com/

DELHİ: 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.  http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

JAIPUR – 5* Holiday Inn City Centre vb. https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail

AGRA - 5* Ramada Plaza  vb.  http://ramadaplazaagra.com/

VARANASİ:  5* Hotel Ramada vb.  http://www.ramadajhvvns.com/

   


Terms and Conditions
NEPAL - HİNDİSTAN TURU  FİYATI    
8 GECE  - 10 GÜN   Vizeli   -  BRT


Fiyat  - Tarih  : 2.090 USD   / 11.03 - 19.03.2017
1.990 USD   /  25.08 - 03.09  Kurban Bayramı
1.990 USD   /  13.10 - 22.10.2017  / 
Vize Durumu Vizeli 
Şehirler Katmandu(2), Jaipur(2), Agra(1), Delhi (2), , Varanasi(1),
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri ile tüm turlar
   

FİYATLARA DAHİL HİZMETLER

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul, Katyhmandu  gidiş – dönüş Delphi - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* Otellerde 5 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 • Agra Kalesi giriş ücretleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

FİYATLARA DAHİL  OLMAYAN  HİZMETLER

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 85 $ vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yolcu dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.


   


Terms and Conditions


GENEL ŞARTLAR  ve TUR BİLGİLERİ


**  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

**  Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir 
**  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 
**  Pakete dahil rehberlik hizmeti sadece gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 
**  Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
**  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Gerekli evrakların vize başvurusu sırasında konsolosluğa teslim edilmesine rağmen, konsolosluğun neden belirterek veya neden belirtmeksizin vize reddi vermesi, tur hareket tarihinden sonraki bir tarihe vize başlangıcı vermesi mümkündür. Başvurulmuş vize hizmet bedeli iadesi yapılmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, tur hareket tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu gibi durumlardan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir

**  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
**  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

**  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu 


**  Uyarılar: 
Ebeveyn pasaportuna kayıtlı çocuklar vize ücreti ödemez.
Normal vize alımı pasaport işleme alındıktan sonra minimum 7 iş günüdür (yoğun zamanlarda gün sayısı artabilir).
Gerekli olan tüm bu evrakların JPEG formatında olması ve gelen dosyaların kime ait ise ona göre isimlendirilerek gönderilmesi gerekmektedir. Bu formatların dışında gelen pasaport kopyaları dikkate alınmayacaktır.

 
**  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
** ALSERO TUR  havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
   


Terms and Conditions
 

   


Terms and Conditions
NEPAL  -  HİNDİSTAN HAKKINDA BİLGİLER 


 Nepal - Katmandu

Nepal Hindistan ile Çin arasında kalan deniz bağlantısı olmayan 147.181 km karelik bir kara ülkesidir.Kuzeyi Himalaya dağları  güneyi ise Terra ormanları ile çevrilidir.
Nepalin Nüfusu 29 milyondur. Nepal nüfusunun %  80 ni Hindu dur. Dünyadaki tek Hindu Krallığı olarak bilinir. Fakat yönetim Cumhuriyet tir.
Dünyanın en fakir ülkelerindendir. ve yıllık milli gelir kişi başı 240 Dolardır. Halkın büyük çoğunluğu tarım ile uğraşır.% 76 . Dünyada beyrağı dikdörtgen olmayan tek ülkedir. 
Bayrak şekli iki flamanın birleşmesi ile meydana gelmiştir.  Nepal iklimi soğuk kara iklimidir.

Nepalin Başkenti Katmandudur Nüfusu 1.500.000 dir. Şehirde UNESCO tarafından korumaya alınmış birçok Budist ve Hindı tapınakları vardır.Katmandu  Turunda  görülmesi gerekenler

- Boudhanth Tapınağı - bhadrakali Tapınağı 
- Pashupatinath Tapınağı
- Kopan Manastırı
- Durbar Meydanı
- Eski Freak Caddesi
- Nepal Milli Müze
- Durbar Meydanı ve 


Katmandu Turunda  yapılmasıi gerekenler 
- Açık Hava Yoga Etkinlikleri
- Yerel Lezzetler
- Treking Turları


Fetihpur Sikri
1569 yılında Büyük babür hükümdasrı Ekber tarafından kurulmuş ve başkent yapılmıştır. Bölgedeki kuraklık nedenile
 daha sonraki yıllrda başkent Delhi ye taşınmıştır.
 
Fetihpur Sikri  Turunda  görülmesi gerekenler 
- Buland Darwaza
- Jama Mescidi
- Panch Mahal
- Taoms of Salim Chisti
 
Delhi
Hindistan’ın başkenti dir  aynı zamanda üçüncü büyük şehridir. Yeni Delhi ve Eski Delhi olarak iki bölgeden oluşuyor. Eski Delhi denilen bölge   Hindistan da  Müslümanların hakim olduğu  12 – 19  yüz yıllarda  devlet merkeziydi. Eski döneme ait  bir çok medrese,  cami , kale ve eski anıtsal yapılar vardır. Yeni Delhi ise  İngilizler tarafından 1911 yılında inşa edilmiştir.
 
Delhi Turunda  görülmesi gerekenler 
- Red Fort
- Jama Mescidi
- Rajpat Parkı
- Taş Kule Kutup Minar
 
Delhi Turunda denenmesi gerekenler
-Tandoori
- Biryani
- Samosa
- Deniz Mahsulleri

Jaipur
Muhteşem,Görkemli bir mimari yapıya sahip olan Jaipur’un adını, kurucusu Mihrace II. Jai Singh’ten almıştır. Rajasthan Eyaleti’nin merkezi olan Jaipur, pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle "Pink City" yani “Pembe Şehir” olarak da bilinir. Şehrin görüntüsü geceleri bile pembe renklidir. Jaipur, Hindistan’ın önemli turistik şehirlerinden biridir.  
 
Jaipur Turunda  görülmesi gerekenler 
- Zafer Tapınağı
- Sheesh Mahal
- City Palace
- Hawa Mahal
 
Jaipur Turunda  denenmesii gerekenler 
- Biryani
- Tandoori
- Samosa
- Tatlılar

Agra
Hindistan’ın en çok turist çeken şehri Agra, 1501 yılında Sikandir Lodi Krallığı’nın başşehri oldu ancak kısa süre sonra Moğollar’ın eline geçti. Moğol tarzı mimari örneklerin ilk kez görülmeye başlandığı Agra’da, zamanında görkemli eserler yükseldi. Bunda, şehrin hemen yakınındaki Fetihpur Sikri’nin başkent olması da etkili oldu.
 
Agra Turunda  görülmesi gerekenler 
- Fatehpur Sikri
- Hama Mescidi
- Tac Mahal
- Agra Kalesi
- Cami Mescid
 
Agra Turunda  denenmesi gerekenler 
-Tandoori
- Biryani
- Samosa
- Garam Masala
- Chappati
 
Hindistan  Dili : Hintçe
Hint Para Birimi :  Hindistan Rupisi
Hindistan Türkiye saat Farkı : + 3,5 saat
Genel:  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi. Renk cümbüşü, kalabalı, hareketli, otantik havası ve  ilgi çekici özelliklere sahip kültürüyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Hindistan büyük bir yüz ölçümüne sahiptir bu nedenle çok farklı iklim çeşitlerine aynı anda görebilirsiniz. Ülkenin kuzeyindeki Himalaya Vadileri’nde 4 mevsim hüküm sürerken, güney bölgeler tropikal iklimin etkisinde kalıyor.
Telefon: Ülke kodu: 91  Türk Hindistan Konsolosluk: +91 11 601701
Vergiler: Vergi iadesi yoktur.
Bahşiş:  Restoranlarda % 5 - % 10 


HİNDİSTAN HAKKINDA BİLGİLER 


Fetihpur Sikri
1569 yılında Büyük babür hükümdasrı Ekber tarafından kurulmuş ve başkent yapılmıştır. Bölgedeki kuraklık nedenile
 daha sonraki yıllrda başkent Delhi ye taşınmıştır.
 
Fetihpur Sikri  Turunda  görülmesi gerekenler 
- Buland Darwaza
- Jama Mescidi
- Panch Mahal
- Taoms of Salim Chisti
 
Delhi
Hindistan’ın başkenti dir  aynı zamanda üçüncü büyük şehridir. Yeni Delhi ve Eski Delhi olarak iki bölgeden oluşuyor. Eski Delhi denilen bölge   Hindistan da  Müslümanların hakim olduğu  12 – 19  yüz yıllarda  devlet merkeziydi. Eski döneme ait  bir çok medrese,  cami , kale ve eski anıtsal yapılar vardır. Yeni Delhi ise  İngilizler tarafından 1911 yılında inşa edilmiştir.
 
Delhi Turunda  görülmesi gerekenler 
- Red Fort
- Jama Mescidi
- Rajpat Parkı
- Taş Kule Kutup Minar
 
Delhi Turunda denenmesi gerekenler
-Tandoori
- Biryani
- Samosa
- Deniz Mahsulleri

Jaipur
Muhteşem,Görkemli bir mimari yapıya sahip olan Jaipur’un adını, kurucusu Mihrace II. Jai Singh’ten almıştır. Rajasthan Eyaleti’nin merkezi olan Jaipur, pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle "Pink City" yani “Pembe Şehir” olarak da bilinir. Şehrin görüntüsü geceleri bile pembe renklidir. Jaipur, Hindistan’ın önemli turistik şehirlerinden biridir.  
 
Jaipur Turunda  görülmesi gerekenler 
- Zafer Tapınağı
- Sheesh Mahal
- City Palace
- Hawa Mahal
 
Jaipur Turunda  denenmesii gerekenler 
- Biryani
- Tandoori
- Samosa
- Tatlılar

Agra
Hindistan’ın en çok turist çeken şehri Agra, 1501 yılında Sikandir Lodi Krallığı’nın başşehri oldu ancak kısa süre sonra Moğollar’ın eline geçti. Moğol tarzı mimari örneklerin ilk kez görülmeye başlandığı Agra’da, zamanında görkemli eserler yükseldi. Bunda, şehrin hemen yakınındaki Fetihpur Sikri’nin başkent olması da etkili oldu.
 
Agra Turunda  görülmesi gerekenler 
- Fatehpur Sikri
- Hama Mescidi
- Tac Mahal
- Agra Kalesi
- Cami Mescid
 
Agra Turunda  denenmesi gerekenler 
-Tandoori
- Biryani
- Samosa
- Garam Masala
- Chappati
 
Hindistan  Dili : Hintçe
Hint Para Birimi :  Hindistan Rupisi
Hindistan Türkiye saat Farkı : + 3,5 saat
Genel:  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi. Renk cümbüşü, kalabalı, hareketli, otantik havası ve  ilgi çekici özelliklere sahip kültürüyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Hindistan büyük bir yüz ölçümüne sahiptir bu nedenle çok farklı iklim çeşitlerine aynı anda görebilirsiniz. Ülkenin kuzeyindeki Himalaya Vadileri’nde 4 mevsim hüküm sürerken, güney bölgeler tropikal iklimin etkisinde kalıyor.
Telefon: Ülke kodu: 91  Türk Hindistan Konsolosluk: +91 11 601701
Vergiler: Vergi iadesi yoktur.
Bahşiş:  Restoranlarda % 5 - % 10
   


Terms and ConditionsBİZ SİZİ ARAYALIM
Tesis Adı

* Adınız
* E-mail
* Telefon
Açıklama
Güvenlik Kodu


Nepal - Hindistan Turu 8 Gece 10 Gün


Select Dates:
Start date:
 
End date:
 
Contact Details:
 Salutation:  
 First Name:  
 Surname:  
 Date of Birth:  
 Daytime Phone  
 Email Address:  
 Confirm Email address::  
     
 Postal Address:    
 City:  
 Postcode/Zip:  
 State:  
 Country:  
YOUR GROUP DETAILS:
Please state the total number of people.
Persons   Discount Price(1 person) Total
Number of Adults: any person older than 11   
Number of Children age 0-2: born 2012 - 2013 (0%)  $ 0,00
Number of Children age 3-6: born 2007 - 2011 (0%)  $ 0,00
Number of Children age 7-11: born 2012 - 2013 (0%)   $ 0,00
         
PAYMENT DETAILS:
             
DEPOSIT: 100 % 80 % 50 % 30 %   
CARD TYPE: Visa (%2 added) Mastercard (%2 added)    $ 0,00
            Total:
YOUR CREDIT CARD DETAILS:
Card Holders Name:
 
Credit Card Number:
 
Expiry Date:
  / (month/year)
Security Code:
  The last digits on the back of your card
Your information will be encrypted with 128 Bit SSL, not stored in your browser and on the website.


Enter the code exactly in the box below:I have read and agree to the terms and conditions specific to this booking
nepal turu,katmandu turu- nepal hindistan turu,nepal harita,nepal nerede,nepal kralı,nepal katmandu turları,nepal hava durumu,nepal katmandu tapınakları