Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Küba Turu THY 9 Gün Havana - Varedero

kuba-turu-klasik--9-gun-havana--varedero-18401.jpg
TALEP GÖNDER

KÜBA  HAKKINDA BİLGİLER

ÜLKENİN ADI               -   KÜBA 

KÜBA  KONUMU          -    KARAYİPLER de MEKSİKA KÖRFEZİ

KÜBA  YÜZÖLÇÜMÜ    -   109.884 km²

KÜBA  NÜFUSU           -   11.320.000

İKÜBA ANA DİLİ           -   İSPANYOLCA

İKÜBA BAŞKENTİ         -   HAVANA

KÜBA PARA BİRİMİ       -  KÜBA PESOSU

KÜBA POSTA KODU     -  +53 ( Telefon iletişimi zordur genelde çekmez )
KÜBA UÇUŞ SÜRESİ    -  İSTANBULDAN HAVANA UÇUŞU 16 SAAT 
KÜBA SAAT FARKI        - TÜRKİYE İLE SAAT FARKI 7 SAAT OLUP BİZDEN 7 SAAT GERİDEDİRLER.

Küba Güney Amerikadın kuzeyinde Meksika körfezinin okyanusla birleştiği yerde Büyük ana da ve küçük adalardan meydana gelmiştir. Küba halkını ilk olarak Güney Amerika'dan buraya gelen yerliler oluşturmuştur. 
KÜBA TURİZMİ
Kübanın Başkenti Havana en popüler turizm merkezidir. Havana ‘da görülecek yerlerin başında Küba Devrim Müzesidir. Bu tarihi bina devrimden önce başkanlık sarayı olarak kullanılıyordu. Fidel Castro yönetimi devrimden sonra bu tarihi saray Halka açtı ve müze olarak kullanılmasına karar verdi. Nina Kübalı mimar Carlos Maruri ve Belçikalı mimar Paul Belau tarafından tasarlanıp 1920 yılında inşaatı bitmiştir. Neo Klasik tarzdaki binanın dekerasyonu  New York şirketi olan Tiffany tarafından yapıldı. Küba sahilleri uzun geniş ve kumsaldır, akşamları kumsal üzerinde düzenlenen müzik partileri ve dünya nın en zengin çeşitteki kokteyllerine sahip barlarında eğlenip tatilin keyfini çıkarmak sizin elinizde. Dünyaca ünlü Küba Purosu nu birinci elden alıp kafelerde ve havana sokaklarında tüttürmek sigara içenle için ayrı bir zevk. Türkiye Küba arası direk uçak seferleri THY ile başlamıştır. İsterseniz bireysel olarak Küba’ ya gidebilir. Ülkenin şehirlerini ve sahillerini kiralayacağınız bir araç ile yapabilirsiniz. Ama bu araç  1940 lardan kalan eski Amerikan arabalarından olacaktır. Nostalji ve gerçek Küba yaşamı turistik yerlerin dışındaki yerlerdedir.


 

KÜBA TURU KLASİK

HAVANA (4) – CIENFUEGOS – TRINIDAD (1) – SANTA CLARA – VAREDERO (2)  7 Gece
Türk Hava Yolları Direk Seferi ile 5* Oteller
2 adet öğle yemeği dahil
TRİNİDAD & VAREDERO’DA HERŞEY DAHİL KONAKLAMA
 
( VİZELİ  -  FLY )

 


KLASİK KÜBA TURU TARİHLERİ  7 GECE 9 GÜN

30 Nisan 
18 Mayıs      19 Mayıs tatili
25 Haziran   Ramazan Bayramı tatili
29 Ağustos  
Kurban Bayramı ttatili
29 Ekim        Cumhuriyet Bayramı tatili    
12 Kasım
26 Kasım


KLASİK KÜBA TURU PROGRAMI 7 GECE 9 GÜN 

 
1./2.Gün     ISTANBUL – HAVANA                                                              
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde, Türk Hava Yolları kontuarı önünde 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı direk uçuşu ile 01:10’da Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08:00’da Havana’ya varışımızda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Havana’yı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bir uçtan diğerine 1300 km lik Küba’nın başkenti Havana, 1950’ li yıllardan kalma Amerikan arabaları, herbiri Barok mimarisi tarzında olan binalarla süslü sokakları, Fidel Castro’nun konuşmalarını yaptığı Devrim Meydanı, devrimden önce inşaa edilen ve ülkedeki devrim öncesi Amerikan etkisinin önemli mimarilerinden El Capitolio, Armas ve Katedral Meydanları, Morro Kalesi, Prado Caddesi, ünlü Malecon Sahil, Şeridi, Ernest Hemingway’inde gittiği barlar sokağı, Floridita ve La Bodequita del Medio ile bizleri tarihde yolculuğa çıkartacak. Ayrıca Kübalı el sanatçılarının eserlerini sergilediği Mercado de San Jose’den alış veriş yapma imkanımızda olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan müzikli akşam yemeğine katılabilirsiniz.

 
3.Gün  HAVANA                                                                                    
Kahvaltımızın ardından günümüz serbest, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales & Pinar Del Rio turumuza katılarak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Küba’nın meşhur purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’yu ve tütünün yetiştirildiği çiftlik eviniz göreceğimiz gezimiz esnasında Öğle yemeğimizi köy evlerinin bulunduğu Vinales Vadisinde alacağız. Ardından evrim sürecinin anlatıldığı dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer.

 
4.Gün   HAVANA                                                                                                                       
Kahvaltının ardından günümüz serbest, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan, yaşamının son yirmi yılını Küba’da geçiren dünyaca ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirsiniz. 1930 yılından itibaren 7 yıl boyunca kaldığı otel Ambos Mundos oteldeki odasını ziyaret edecek, ardından ‘’İhtiyar Balıkçı ve Deniz’’ adlı ünlü romanını yazdığı, küçük bir balıkçı köyü olan Cojimar köyüne geçecek ve öğlemeyeğimizi alacağız. Bugün müze olarak kullanılan evi, La Finca’yı gezeceğiz. Tur bütümü Havana’ya transfer ve serbest zaman. Akşam dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Tropicana show’a katılabilirsiniz. Yüzlerce dansçı ve figurandan olşan showda birbirinden renkli Karayip şovları bizleri büyüleyecek.

 
5.Gün   HAVANA                                                                                                                       
Kahvaltının ardından günümüz serbest, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan American arabaları eşliğinde şehirde gezip , Devrim müzesi turumuza katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 
6.Gün   HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD  
Kahvaltının ardından, Küba’nın hiç şüphesiz en güzel şehirlerinden birisi olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınan şehir, ilk olarak 19.yy da Fransız yerleşimciler tarafından kurulmuştur. Jose Marti Parkı, Tomas Terry Tiyatrosu, Colegio de San Lorenzo, devlet binaları turumuz esnasında göreceğimiz yerler aradındadır. Öğle yemeğimizin ardından, Trinidad’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Trinidad Küba’nın bir başka UNESCO kenti. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 
7.Gün   TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Koloniyel dönem mimarisi özenle korunmuş, UNESCO’nun dünya mirasları listesinde yer alan Trinidad’ı gezmeye başlıyoruz. Cristof Colomb, keşfe çıktığında okyanusun ardında bulacağı ilk kara parçasına baba-oğul-kutsal ruh adını vereceğine dair söz vermiş. İspanyolca’da üçleme anlamına gelen adı Colomb’un ilk bulduğu kara parçası. Rengarek sokaklarında yapacağımız gezimiz esnasında, zaman ortadan kalkacak. Şeker üretimi ile zenginleşmiş şehirlerin başında gelen Trinidad’da Romantik müzeyi geziyoruz. Gezimiz esnasından Küba’ya özgü bir tat olan Canchanchara (Bal, limon suyu ve Rom) kokteylinden deneyebilirsiniz. Trinidad’a yapacağımız bu keyifli gezimizin ardından özel aracımız ile Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden alacağımız öğle yemeğimizin ardından Devrimin mimarlarından Che Guevera’nın anıtını görecek, döneme konu olmuş zırhlı tren müze parkını ziyaret edip, Parque Vidal’i ve Che Guevera’nın Mozolesini ve ünlü veda mektubunun yazılı olduğu anıtı ve heykeli göreceğiz. Tur bitimi Varedero’daki otelimize transfer. Odalara yerleşmenin ardından herşey dahil konaklayacağımız otelimizde günümüz serbest

 
8.Gün    VAREDERO
Kahvaltının ardından, herşey dahil otelimizde tüm günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Crusero Del Sol –tekne turu gezimize katılabilirsiniz. Özel Katamaran gemisi ile yapacağımız gezimizde bizleri welcome kokteylleri ile karşılayacaklar. Mercan resiflerine yapacağımız bu güzel gezimiz esnasında, şnorkelle dalış yapma fırsatımız olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edip, yunus balıklarını yakından gözelemleme şansımız olacak. Cayo Blanca’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizin ardından güneşlenme ve yüzme için serbest zamanımız olacak. Tut bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi herşey otelimizde alıyoruz.

 
9.Gün    VAREDERO – HAVANA
Sabah erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Havana’ya havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 183 Sefer sayılı uçuşu ile 10:00’da İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. (Uçağımız Caracas’da 1,5 saatlik bekleme ile yakıt ikmali gerçekleştiriyor)

 
10.Gün   İSTANBUL
Yerel saat ile 09:15’de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldinz. 
 

 

KÜBA EKSTRA TURLARI


- Pınar del Rio & Vinales Gezisi                                             
Gezi ücreti :  100 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + 1 adet içecek + transferler dahildir
Sabah otelimizden ayrılarak önce tütün tarlalarını gezecek, nasil yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek, ardından Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Los Jazmines Tepesinden Vinales Vadi manzarasını seyredecek, Cueva del Indio mağarasının muhteşem manzarasına tekne gezisi ile tanık olacağız.
 
- Tropicana Show
Gezi ücreti : 130 Dolar / Türkçe rehberlik + içecek + transferler dahildir.
Karayiplerin dünyaca meşhur Cabaret Show'u na gidiyoruz. Devrim öncesinde ünlü mafya babalarının özel masalarının bulunduğu gösteride 200 kişilik kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak, Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar...
 
-  Devrim Müzesi Turu
Gezi ücreti : 80 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
American arabalarıyla başlayacak olan turumuzu,  muhteşem Havana manzarasına sahip olan
La Divina Pastora restaurant’da yiyeceğimiz öğle yemeği ile  bitireceğiz.
 
- Hemingway turu
Gezi ücreti : 65 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
Ernest Hemingway’in Ambos Mundos otelde 7 yıl  kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezme şansı bulacağını bu turu tavsiye ederiz.
 
- Havana Gece turu  (Akşam Yemeği ve Salsa )
Gezi ücreti : 85 Dolar / Türkçe rehberlik + akşam yemeği + transfer dahildir.
Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, ıstakoz menulu keyifli bir akşam sizleri bekliyor.. Tabi ki Salsa ritimleri eşliğinde dans edeceğiniz bu geceyi kaçırmayın...
 
- Crusero Del Sol - Tekne Turu 
Gezi ücreti : 135 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + şnorkel + transfer dahildir.
Marina Gaviota’dan bineceğiniz teknelerle hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yüzmek ve şnorkelle dalış için fırsatımız olucak. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...
**fiyatlarımız minimum 20 kişi katılımı ile geçerli fiyatlardır.
Extra Turlar Toplamı : 595 Dolar
 
   


Terms and ConditionsKÜBA TURU KLASİK

HAVANA (4) – CIENFUEGOS – TRINIDAD (1) – SANTA CLARA – VAREDERO (2)  7 Gece
Türk Hava Yolları Direk Seferi ile 5* Oteller
2 adet öğle yemeği dahil
TRİNİDAD & VAREDERO’DA HERŞEY DAHİL KONAKLAMA
 
( VİZELİ  -  FLY )

 


KLASİK KÜBA TURU TARİHLERİ  

30 Nisan 
18 Mayıs      19 Mayıs tatili
25 Haziran   Ramazan Bayramı tatili
29 Ağustos   Kurban Bayramı ttatili
29 Ekim        Cumhuriyet Bayramı tatili    
12 Kasım
26 Kasım


KLASİK KÜBA TURU FİYATI

30 Nisan 2017
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Havana / 5* Melia Cohiba Hotel vb.
Trinidad / 5* Brisas Trinidad del Mar Hotel vb.
Varadero / 5* Melia Varadero Hotel vb.
 
2499 Euro 600 Euro 2399 Euro 250 Euro
 
 
18 Mayıs, 25 Haziran (Ramazan Bayramı), 29, 31 Ağustos (Kurban Bayramı), 29 Ekim 2017 Hareket
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Havana / 5* Melia Cohiba Hotel vb. 
Trinidad / 5* Brisas Trinidad del Mar Hotel vb.
Varadero / 5* Melia Varadero Hotel vb.

 
2299 Euro 600 Euro 2199 Euro 250 Euro
 
 
12 Kasım 2017 Hareket
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Havana / 5* Melia Cohiba Hotel vb.
Trinidad / 5* Brisas Trinidad del Mar Hotel vb.
Varadero / 5* Melia Varadero Hotel vb.
 
1999 Euro 600 Euro 1899 Euro 250 Euro
 
 
 26 Kasım 2017 Hareket
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Havana / 5* Melia Cohiba Hotel vb.
Trinidad / 5* Brisas Trinidad del Mar Hotel vb.
Varadero / 5* Melia Varadero Hotel vb.
 
2099 Euro 600 Euro 1999 Euro 250 Euro
 
**** Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Not : Belirtilen otel kategorileri, gidilen destinasyondaki kriterler esas alınarak belirtilmiştir.


 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
-  Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul parkurunda uçak bileti,
-  Havalimanı vergileri,
-  Havanada belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı bazında 4 gece oda kahvaltı bazında konaklama
-  Trinidad’da 1 gece herşey dahil konaklama
-  Varedero’da 2 gece belirtilen otel kategorisinde herşey dahil konaklama
-  Havana, Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara şehir turları
-  Havanda alınacak hoşgeldiniz kokteyli
-  Yemeklerde alınacak limitli içecek
-  Öğle yemekli Santa Clara şehir turu
-  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
-  Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
-  TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
-  Vize ücreti ve servis bedeli (50 Euro ),
-  Zorunlu sigorta ücreti (20 Euro),
-  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
-  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
-  Müze ve ören yerleri girişleri,
-  Rehber ve şoför bahşişleri.
 
 
 Küba Ektra Turları
- Pınar del Rio & Vinales Gezisi                                              
Gezi ücreti :  100 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + 1 adet içecek + transferler dahildir
Sabah otelimizden ayrılarak önce tütün tarlalarını gezecek, nasil yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek, ardından Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Los Jazmines Tepesinden Vinales Vadi manzarasını seyredecek, Cueva del Indio mağarasının muhteşem manzarasına tekne gezisi ile tanık olacağız.
 
- Tropicana Show 
Gezi ücreti : 130 Dolar / Türkçe rehberlik + içecek + transferler dahildir.
Karayiplerin dünyaca meşhur Cabaret Show'u na gidiyoruz. Devrim öncesinde ünlü mafya babalarının özel masalarının bulunduğu gösteride 200 kişilik kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak, Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar...
 
- Devrim Müzesi Turu 
Gezi ücreti : 80 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
American arabalarıyla başlayacak olan turumuzu,  muhteşem Havana manzarasına sahip olan
La Divina Pastora restaurant’da yiyeceğimiz öğle yemeği ile  bitireceğiz.
 
- Hemingway turu 
Gezi ücreti : 65 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
Ernest Hemingway’in Ambos Mundos otelde 7 yıl  kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezme şansı bulacağını bu turu tavsiye ederiz.
 
- Havana Gece turu  (Akşam Yemeği ve Salsa )
Gezi ücreti : 85 Dolar / Türkçe rehberlik + akşam yemeği + transfer dahildir.
Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, ıstakoz menulu keyifli bir akşam sizleri bekliyor.. Tabi ki Salsa ritimleri eşliğinde dans edeceğiniz bu geceyi kaçırmayın...
 
- Crusero Del Sol - Tekne Turu  
Gezi ücreti : 135 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + şnorkel + transfer dahildir.
Marina Gaviota’dan bineceğiniz teknelerle hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yüzmek ve şnorkelle dalış için fırsatımız olucak. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...
**fiyatlarımız minimum 20 kişi katılımı ile geçerli fiyatlardır.
Extra Turlar Toplamı : 595 Dolar
 
   


Terms and Conditions


KÜBA  HAKKINDA BİLGİLER

ÜLKENİN ADI               -   KÜBA 

KÜBA  KONUMU          -    KARAYİPLER de MEKSİKA KÖRFEZİ

KÜBA  YÜZÖLÇÜMÜ    -   109.884 km²

KÜBA  NÜFUSU           -   11.320.000

İKÜBA ANA DİLİ           -   İSPANYOLCA

İKÜBA BAŞKENTİ         -   HAVANA

KÜBA PARA BİRİMİ       -  KÜBA PESOSU

KÜBA POSTA KODU     -  +53 ( Telefon iletişimi zordur genelde çekmez )
KÜBA UÇUŞ SÜRESİ    -  İSTANBULDAN HAVANA UÇUŞU 16 SAAT 
KÜBA SAAT FARKI        - TÜRKİYE İLE SAAT FARKI 7 SAAT OLUP BİZDEN 7 SAAT GERİDEDİRLER.


KÜBA TARİHİ.

Küba Güney Amerikadın kuzeyinde Meksika körfezinin okyanusla birleştiği yerde Büyük ana adadır Dünyanın en büyük 13 cü adası olup 1.233 Km uzunluğundadır etrafında küçük adacıklarda  mevcuttur.  ABD ye 180 Km.  Küba halkını ilk olarak Güney Amerika'dan buraya gelen yerliler  oluşturmuştur. İspanyollar 1492  yılında Küba adasına çıktıktan sonra 1892 yılına kadar İspanya ‘nın toprağı olarak kaldı, bu nedenle Kübalıların ana dili İspanyolcadır. İspanyolların baskı ve sömürge zulümleri ile yerli halkın sayısı 5.000 lere kadar düşmüştür. Sonraki yıllarda İsspanya dan düzenli gemi seferleriile Ada ticareti canlanmış ve nüfusu 50.000 lere kadar çıkmıştır. 1868 – 1878 yılları arasında  Adada ekonomik karışıklıklar olmuş İspanyollar Adaya 200.000 asker çıkarmıştır. Bununüzerine Amerika ile savaş çıkmış 1898 yılında İspanya nın savaşı kaybetmesi ile Ada nın yönetimi Amerikalılara geçmiştir.  

KÜBA DEVRİMİ :

Küba 1902 yılında Küba Amerika’dan ayrılarak .bağımsızlığını ilan etti. Ama yinede Küba devleti üzerindeki siyasi etkisini devam ettirdi. Yani şimdiki orta doğu, Uzakdoğu, Afrika ülkeleri gibi ülkeler üzerinde oynadığı siyasi kirli oyununu o zamandan bu yana devam ediyor. Amerika’nın desteklediği Fulgencio Batista ülkeyi uzun yıllar diktatörlük ile yönetti. Diktatörlüğün sonunda da devrimci sosyalist bir muhalefet oluştu.
1950 de Kominist gruplardın birinin lideri olan Fidel Castro  1956 yılına kadar hapiste yattı, Meksika’ ya gitti ve Yönetimle siyasi mücadelesine devam etti. 1955 yılında Arjantinli devrimci Che Guevera ile Küba’da gerilla mücadelesini başlattı. Diğer gruplarında desteğini alarak Batista yönetimine ağır darbeler indirmesi sonucu diktatör Batista  ülkeyi terk etti ve Dominik’e kaçtı. 6 Ocak 1960 da Havana’yı ele geçiren ve ülke yönetimine el koyan Fidel Castro Kübanın yeni lideri oldu.
Sosyalist Halk Partisi yönetiminde Küba halkının sosyal ve ekonomik hayatında bir çok değişikliler oldu. Toprak reformu yapıldı, SHELL – ITT company United Fruit Company gibi Amerikan devlerinin tekeli kamulaştırıldı.Yoksul halk bu dağılım sonunda rahatladı. Devlet gelirleri birkaç şirkete değil halka dağılmaya başladı.
 Bundan zarar gören Amerika Fidel Castro yönetimini devirmek için bir çok girişimlerde bulundu başaramayınca da  Küba’ ya  ambargo uygulamaya başladı. Rusya’dan destek alan Kübam 150 Km yakınındaki Kapitalist Amerika’ nın en büyük düşmanı oldu.Meşhur Domuzlar Körfezi çıkarması bu ilişkilerin tuzu biberi oldu. Meşhur Domuzlar körfezi çıkarması şöyle olmuştur. Diktatör Batista yanlısı 2506 Tugay adındaki bir birlik ile Küba Domuzlar Körfezine çıkarma yapan Amerika .  Fidel Castro yönetimi tarafından geri püskürtüldü. Bundan sonra  Kübanın güneyinde bulunan  Amerika’ ya ait olan Guantanamo üssünden de  desteklenen mongoose operasyonu ile tekrar girişimde bulunan Amerika yine başarılı olamadı. ABD ile SSCB arasındaki soğuk savaşın en yüksek olduğu bu zamanda Küba’nın talebi üzerine  SSCB Sovyet Balistik füzelerini Küba ya yerleştirdi. Amerika 180 Km dibindeki bu tehlikeyi hala ensesinde hissetmektedir. Amerika’nın ekonomik ambargo uygulamaya başlaması bu füze olayından sonra hızlandı.
Siyasi ve ekonomik ambargolar günümüze yani 2016 yılına kadar devam etti. 2016 da Küba kapılarını tüm dünya’ ya açtı. Halen 1940 model Amerikan Chevrolet taksilerinin hizmet verdiği Küba yokluktan kendi ilaç sanayisini, eğitim sistemini, yoklukları aşarak mutlu insanların yaşadığı dans – müzik ve puro ile mutlu insanların olduğu bakir bir turizm ülkesidir.

KÜBA COĞRAFI YAPISI:
Küba Antillar denizinde  Meksika Körfezi girişinde 1230 Km uzunluğunda ve Kübanın yüzölçümü110.861 Km karedir . Büyük adanın yanı sıra etrafında irili ufaklı 3.720 ada daha Küba’ ya bağlıdır. Kübanı komşuları Haiti 80 Km, Jamaila 146 Km, Amerika 180 Km Meksika’ya 210 km. Cayman adaları ‘ dır246 Km . Kübanın 2 ci büyük adası Juventud Adası dır. Adanın en yüksek tepesi 2005 m. ile Turquino tepesidir. Küba iklimi yıllık ortalaması 26 C olan tropikal iklimdir. Küba’nın güneyinde Guantanama bölgesi Amerika’ ya aittir ve burada 29 Km lik sınırları vardır. Küba siyasal coğrafya ve yerel yönetimi 14 il ve 2 özel belediye tarafından idare edilir.  

KÜBA DEVLET YÖNETİMİ
Küba’ nın asıl yerlilerinden olan nüfusu 1500 lü yıllarda 100.000 kişi civarındaydı. Günümüzde bu yerli nüfustan  az bir sayıda birkaç aile kalmıştır ve adanı doğusunda yaşarlar. 1800 1900 yıllarda iş gücünü karşılamak için çin den Afrika dan gelenler ve daha önceki yıllarda Avrupa ve diğer ülkelerden gelen etnik kökenli insanlardan karmaşık bir yapısı olan Küba da nüsün & 52 si Avrupa ve Afrikalıların melezi olan Mulattolar dır. %  36 Beyazlar  % 10  zenciler ve % 1 de Çinliler  oluşturur.

KÜBA EKONOMİSİ
Sosyalist devrimden sonra devlet kontrollü ve planlı bir sosyalist yönetim üzerine kurulmuş bir ekonomi vardır. Tarım ülkenin en büyük gelir kaynağı idi hatta ihracatın % 80 tarım olan Küba SSSC dağılması sonrası ciddi krizler yaşamış bunun üzerine sanayi ye ağırlık vermiştir. Tarımsal ürün olarak en başta şeker kamışı ,kahve, narenciye, tütün ve tütün ürünleridir. Balıkcılık ve hayvancılık da önemlidir. Son yıllarda başta Avrupa ve Kanada ‘dan gelen turistler ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunmaktadır. Siyasi ve ekonomik dost olarak sıkıntılı zamanlarda Küba nın yanında yer olan Çin , Venezuela, enerji ve teknik konularda Küba’ ya  yardımcı olmaktadırlar.

KÜBA KÜLTÜRÜ
Küba’ nın başkenti havana UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiştir zira Havana ‘da Kolonyal dönemden kalma eserler bulunmaktadır. Küba kültürü Afrika ve İspanyol izlerini taşır. İspanyollardan sonra Amerika olan bağlantılarının etkisi ile  halk Amerikan sporlarına ilgilidir. Boks, atletizm, voleybol ve basket halkın en çok sevdiği sporlardandır. Halkın tamamı okur yazar dır. Müzik ve dans Küba insanı için bir yaşam biçimidir. Havana veya diğer şehirlerde her köşede bir müzik grubu görebilirsiniz.
Küba edebiyatında  Şiir, roman, müzik dalında söz yazarlığı önemli dir.

KÜBA YEMEKLERİ
İsdpanyolların 400 yıl Küba’da bulunması ve Karayip yaşamı nedeni ile iki kültürün karışımı bir yemek kültürü hakimdir. Deniz mahsulleri , domuz eti, siyah fasulye ile mısır günlük yaşamda en çok tüketilen yiyeceklerdir.

KÜBA TURİZMİ
Kübanın Başkenti Havana en popüler turizm merkezidir. Havana ‘da görülecek yerlerin başında Küba Devrim Müzesidir. Bu tarihi bina devrimden önce başkanlık sarayı olarak kullanılıyordu. Fidel Castro yönetimi devrimden sonra bu tarihi saray Halka açtı ve müze olarak kullanılmasına karar verdi. Nina Kübalı mimar Carlos Maruri ve Belçikalı mimar Paul Belau tarafından tasarlanıp 1920 yılında inşaatı bitmiştir. Neo Klasik tarzdaki binanın dekerasyonu  New York şirketi olan Tiffany tarafından yapıldı. Küba sahilleri uzun geniş ve kumsaldır, akşamları kumsal üzerinde düzenlenen müzik partileri ve dünya nın en zengin çeşitteki kokteyllerine sahip barlarında eğlenip tatilin keyfini çıkarmak sizin elinizde. Dünyaca ünlü Küba Purosu nu birinci elden alıp kafelerde ve havana sokaklarında tüttürmek sigara içenle için ayrı bir zevk. Türkiye Küba arası direk uçak seferleri THY ile başlamıştır. İsterseniz bireysel olarak Küba’ ya gidebilir. Ülkenin şehirlerini ve sahillerini kiralayacağınız bir araç ile yapabilirsiniz. Ama bu araç  1940 lardan kalan eski Amerikan arabalarından olacaktır. Nostalji ve gerçek Küba yaşamı turistik yerlerin dışındaki yerlerdedir.


   


Terms and ConditionsKÜBA TURU HAKKINDA GEREKLİ BİLGİLER

Para Birimi       : Küba Pezosu
Dil                     : Resmi dil İspanyolcadır
Telefon             : Ülke kodu +53. Ülke de iletişim oldukça zordur. Telefon çoğu yerde çekmez
Saat Dilimi       : Türkiye ile Küba arasında – 7 saat bulunmaktadır. Yani bizlerden 7 saat geridedirler.
Uçuş Süreleri   : İstanbul – Havana arası uçuşlar yaklaşık olarak 16 saat sürmektedir.
Vize                   : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.
 
GENEL TUR  KURALLARI  

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Alsero Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 - 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.


VİZE BİLGİLERİ


***T.C vatandaşları için vize uygulaması VARDIR. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.
*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Alsero Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 
ALSERO TURİZM  havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

   


Terms and ConditionsBİZ SİZİ ARAYALIM
Tesis Adı

* Adınız
* E-mail
* Telefon
Açıklama
Güvenlik Kodu


Küba Turu THY 9 Gün Havana - Varedero


Select Dates:
Start date:
 
End date:
 
Contact Details:
 Salutation:  
 First Name:  
 Surname:  
 Date of Birth:  
 Daytime Phone  
 Email Address:  
 Confirm Email address::  
     
 Postal Address:    
 City:  
 Postcode/Zip:  
 State:  
 Country:  
YOUR GROUP DETAILS:
Please state the total number of people.
Persons   Discount Price(1 person) Total
Number of Adults: any person older than 11   
Number of Children age 0-2: born 2012 - 2013 (50%)  € 0,00
Number of Children age 3-6: born 2007 - 2011 (95%)  € 0,00
Number of Children age 7-11: born 2012 - 2013 (95%)   € 0,00
         
PAYMENT DETAILS:
             
DEPOSIT: 100 % 80 % 50 % 30 %   
CARD TYPE: Visa (%2 added) Mastercard (%2 added)    € 0,00
            Total:
YOUR CREDIT CARD DETAILS:
Card Holders Name:
 
Credit Card Number:
 
Expiry Date:
  / (month/year)
Security Code:
  The last digits on the back of your card
Your information will be encrypted with 128 Bit SSL, not stored in your browser and on the website.


Enter the code exactly in the box below:I have read and agree to the terms and conditions specific to this booking

küba havana  -   küba havana turu  -  küba havana otelleri  -  küba havana sahilleri   -  küba havana gezilecek yerler  -   küba havana atatürk heykeli  -  küba havana gezisi