Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Beypazarı Ayas Turu günübirlik

beypazari-ayas-turu-gunubirlik-1149.jpg
TALEP GÖNDER

BEYPAZARI GEZİLECEK YERLER

- Beypazarına nasıl gidilir
- Beypazarı Görülecek Yerler  
- Beypazarı Hakkında Bilgiler
- Beypazarında ne alınır
- Beypazaı alış veriş
- Beypazarı'nda ne yenir
- Beypazarı tarihi     

  bilgileri detaylı bilgi için lütfen   BEYPAZARI  BİLGİLERİ  butonunu tılayın

BEYPAZARI TURU GÜNÜ BİRLİK ANKARA ÇIKIŞLI

BEYPAZARI TUR FİYATI           :  1 Kişi  95 TL
                                       7 - 12  yaş  : 80  TL


BEYPAZARI TUR TARİHLERİ  : 

Nisan     :   9 - 23
Mayıs     :   7 - 19
Haziran  :   4 - 
Temmuz :   2 - 16 - 30 
Ağustos  : 
Eylül       : - 24
Ekim       :   8 - 29BEYPAZARI TUR PROGRAMI  
 

Ankara'dan en geç  09:15 de  Beypazarı na  hareket ediyoruz.  
Yaklaşık 1 saat süren  yolculuğumuz esnasında çay,kahve ikrami eşliğinde keyifli  bir yolculuk ile  Ankara’nın bilinen yerel turizm bölgesi Beypazarı’na varıyoruz.  İnözünde yapacağımız Sabah Kahvaltısı sonrası,  Beypazarı gezilecek yerler den turumuzsa başlıyoruz.  Hıdırlık Tepesi, Suluhan Nasuh Paşa Hanı, Halk Evi (Cahide GÜRSOY Müze evi), Beypazarı Yaşayan Müze ve Alâeddin Sokak gezileri sonrasında İnözü Vadisi’ne giderek . Dere kenarında bulunan  restoranımızda fiyata dahil olan  öğle yemeği yedikten sonra  İnözü vadisinde kısa  bir gezi sonrasında Beypazarı Maden Suyu Fabrikası’na gidiyoruz  
Beypazarı kadınlarının yaptığı  ve çevre köylerden gelen Yöresel ürünler pazarında  alışveriş için serbest zaman Beypazarı Kurusu ile Gümüşçüler Çarşı’na gitmeyi ihmal etmeyin.  
Rehberimizin belilediği zamanda  Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerindeki  Ayaş’ta  kısa bir mola verip yolumuza devam ediyoruz.  

Araç içi kahve - çay ikramları ile Ankara ya 19:00  civarı varış ile turumuz sona erer.  Tercihiniz için teşekkür ederiz.

Beypazarı Gezilecek Yerler  - Beypazarına nasıl gidilir - Beypazarı Görülecek Yerler  - Beypazarı Hakkında Bilgiler  – Beypazarında ne alınır -  Beypazaı alış veriş – Beypazarı'nda ne yanir  - Beypazarı tarihi     hakkında detaylı bilgi için lütfen   BEYPAZARI  BİLGİLERİ  butonunu tılayın. 
TUR TOPLAMA NOKTALARI 

08:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81
08:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
08:45 Söğütözü Armada Önü
08:50 Odtü Köprüsü Altı
08:55 Bilkent Köprüsü Altı
09:00 Ümitköy Köprüsü Altı
09:05 Koru Sitesi Migros Karşısı
09:10 Yaşamkent BP Benzinlik
09:15 Eryaman Optimum Önü 


 

Fİiyata Dahil Olan Hizmetler

- Sabah kahvaltısı İnözü vadisinde serpme kahvaltı
- Öğle yemeği- İnözü Vadisi`nde muhteşem doğada ücrete dahil
  Menü : Tarhana Çorbası, Beypazarı Güveci, Etli Yaprak Sarma, Baklava Meşrubat, Çay, Su

- D2 turizm Belgeli  araçlarla transfer.
- Rehberlik hizmeti.
- Seyahat esnasında sıcak soğuk  ikramlar ücrete dahil. 

Fİiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Ekstra harcamalar
- Aksi belirtilmedikçe yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler,
- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


Günübirlik Turlarda İptal kuralları
Tur tarihinden 3 gün önce yapılan iptallerde tur ücreti bir başka tarihe aktarılır veya 15 iş günüiçinde iade edilir. 
Tur tarihinden 2 gün ve daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.


Turda yanınıza almanız gerekenler. 
Gezi esnasında öncelikle sağlığınız için kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız var ise onları almalısınız.
Rahat kıyafetler, rahat bir ayakkabı,  ve Beypazarından alacağınız yöresel yiyecekleri taşımak için bir çantayı ihmal etmeyin.


 


   


Terms and Conditions


BEYPAZARI GEZİ REHBERİBeypazarı turuna çıkmadan önce   Beypazarı hakkında bilgiler edinmek gerekir  bunun için sizlere Beypazarı turizmi, tarihi, Beypazarı kültürü hakkında bilgileri Beypazarı Bilgileri Butonunda  bulabilirsiniz.

Ankara – Beypazarı mesafesi 100 Km olup bir saat sürer. Günü birlik Beypazarı gezisi  için uygundur.
İstanbul - Beypazarı 320 Kmdir 4,5 saat sürer  en az bir gece Beypazarı otelleri nden birinde kalmak gerekir.  Butik otele çevrilmiş bir çok eski Konak ve tarihi evlerden birisini tercih edebilirsiniz.  

Beypazarı  Tatili ne gidecek olanların öncelikle öğrenmek istedikleri konular
BEYPAZARI GEZİLECEK YERLER  - 
BEYPAZARI NASIL GİDİLİR - BEYPAZARI GÖRÜLECEK YERLER  - BEYPAZARI HAKKINDA BİLGİLER – BEYPAZARI  KALINACAK YERLER – BEYPAZARI  ALIŞ VERİŞ – BEYPAZARI' NDA NE YENİR  - BEYPAZARI TARİHİ  

Beypazarı na  nasıl gidilir  sorusu günümüzde  akıllı telefonlar ile hemen cevabını alıyorsunuz. Ankara’ dan  Beypazarı araba ile 1 saat sürmektedir. Sabah 09:00 da Ankara dan yola çıkarsanız kahvaltınızı Beypazarında  da yapabilirsiniz.  Yerli halkın ve çevre kölülerin organik tarım ürünlerini sattığı pazarından ihtiyacınız olanı satın alabilir. yerel mutfaklatında öğle yemeğinizi yiyerek Ankara' ya dönüş yapılır.  Allah’ın izni ile bir saat sonra evimizde oluyoruz.

  

 


BEYPAZARI  GEZİLECEK YERLER


Osmanlı evleriyle, leziz yemekleriyle, müzeleri ve doğal güzellikleriyle tarihe gizemli bir yolculuk… İşte Ankara’nın turizm incisi Beypazarı.Ankara’ya yakın olmasından ötürü özellikle hafta sonları yoğun bir turist akınına uğrar Beypazarı. Bir karnaval havası eser küçük beldede adeta. Eğer arabanızla gidecekseniz yeni çıkan bir kararla, artık ana caddelerin üstüne park yapılamıyor. Eliniz mahkum arabalarınızı otoparka vermek durumunda kalıyorsunuz.

 

Beypazarı’nda, İnözü Vadisi dışında her yer yürüme mesafesinde. 

 

Tavsiyem Beypazarı’na ayak basar basmaz ilk önce meşhur Hıdırlık Tepesi’ne çıkın. Beypazarı’na tamamen hakim bu tepeden Beypazarı’na kuşbakışı bir şekilde bakıp rotanızı çizebilirsiniz. Rotanızı çizerken tepedeki harika manzaralı çay bahçesinde çayınızı da yudumlayabilirsiniz.

 

Hıdırlık Tepesi’ne ben eski evlerin arasından çıktım, çıkarken kayboldum, çekingen çocuklara sorarak yolumu buldum. Size de tavsiyem ana yollardan gitmek yerine köy evlerinin arasından çıkın, oradaki yaşamı görün Beypazarı’nı içinizde hissedin. Beypazarı başta da belirttiğim gibi, müzeleri ve evleriyle ünlü.

Tavsiyemilk önce hava kararmadan o güzel evlerini, doğasını ve sokaklarını gezin müze gezmelerini en sona bırakın. Osmanlı evleri gerçekten güzel restore edilmiş. Alaattin Sokak’ta birçok tarihi konak bulunuyor, ayrıca yine bu bölge ve çevresinde birçok ufak yerel esnaf var. Tarhanası, eriştesi, beypazarı kurusu, ekmekleri, cevizli sucukları ve mükemmel havucunu buralardaki esnaftan temin edebilirsiniz. Neredeyse her sokak başında bulunan havuç suyu sıkan esnaftan mükemmel havuç suyunu denemeyi sakın ihmal etmeyin gerçekten çok lezzetli.

 

Yine buradaki ufak dükkanlarda, Beypazarı’nın diğer ünü yayılmış gümüşlerini, bakırlarını el emeği dantel, bindallı gibi çeyizlik anadolu ürünlerini bulabilmeniz mümkün. Karnınız acıktıysa bu arada Taş Mektep adı verilen tarihi mekanda yöresel yemekleri yiyebilirsiniz. Ben burayı tercih ettim ve çok memnun kaldım zaten en meşhur mekanı olduğunu söyleyebilirim. Beypazarı güveci eğer et severseniz en güzel tercih olacaktır, yanında yayık ayranınızı istemeyi unutmayın. Yemeğin üstüne de tabiki meşhur beypazarı baklavası. Kalabalık günlerde yer bulunamadığı taktirde bir diğer seçenek Hacı Bostan Konağı olabilir, şahsen denemedim fakat ününü duydum. Yemeğinizi de yedikten sonra tekrar sokakları arşınlayarak son rota tarihi Suluhan’ı gezebilirsiniz fakat 2011 baharında restorasyon dolayısıyla ben gezemedim.

 

Artık müze gezilerine başlayabiliriz. Söylediğim gibi birçok müze var, fakat ben size en ilgi çekici olanlarını ve en görülmeye değer olanlarını yazmak istiyorum, boşa çok vakit harcamamanız açısından.

Beypazarı Tarih Müzesi’ne uğramayı ihmal etmeyin, 150 yıllık konak içinde Osmanlı döneminden kalan tarihi eserler sergilenmekte.

Fakat asıl gezilip görülmesi gereken müzenin Yaşayan Müze(Abbaszade Konağı) olduğunu söylemek isterim. Gerçekten Osmanlı dönemi hayat tarzını birebir yansıttığını söyleyebilirim. Girişte cüzi bir ücret ödüyor ve bir rehber vasıtasıyla konağı gezebiliyorsunuz. Konakta çeşitli hobi olanakları da sunuluyor ücret dahilinde. Bunların arasında karagöz hacivat oyunları, hediyelik eşya reyonu ve isteyenlere yine bir ücret mukabilinde ebru çalışması yapabiliyorsunuz hoca eşliğinde. Şahsen ilgimi çekmediler ve açık söylemek gerekirse fiyatları tuzluydu. Fotoğraf albümü kısmında konak odaları ile ilgili resimler bulabilirsiniz. Sizde ayağınıza galoş giyerek bu odalara girebilir ve resim çektirebilirsiniz. Rehber size evin odalarını ve yaşam tarzını ayrıntılı olarak anlatacak, çok ilgi çekici bir konak ve özellikle banyoların nasıl olduğunu söylemeyeceğim sürpriz olsun, benim çok ilgimi çekmişti.

Buradan çıktıktan sonra, Beypazarı’na kadar geldim görmeden gitmeyeyim diyenler için Halk Evi müzesi ve Beypazarı Tarihi Kent Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Diğer müzelerle çok fazla vakit kaybetmenizi tavsiye etmem.

Müzeleri gezdikten sonra Beypazarı bitti… Ufak olmasından ötürü 1 gün tüm Beypazarı’nı gezmek için fazlasıyla yetiyor diyebilirim. Ayrıca yazın gidiyorsanız İnözü Vadisi’ne de uğramanızı tavsiye ederim, doğal oyuklar içinde gezebilir, çay kahve içebilirsiniz. Fakat kışın el ayak çekilince çay içecek yer bulmak biraz zorlaşıyor, zaten ürkütücü olan bu vadi soğukta da çok çekici gelmiyor.

 

Son olarak gittim gördüm, fakat birdaha gidermiyim diye soracak olursanız, söylediğim gibi 1 günde tamamını bitirebiliyor ve görebilecek herşeyi görüyorsunuz. Evet yemekler çok lezzetli fakat sadece yemek için bukadar yolu birdaha gideceğimiz zannetmiyorum. Ama gördüğüm için kesinlikle pişman değilim ve kesinlikle gidilip görülmesini tavsiye ediyorum.

    
 

BEYPAZARI GEZİLECEK YERLER LİSTESİ

1 - HIDIRLIK TEPESİ
2 - ALAATTİN SOKAK
3 - İMARET MEYDANI ( El sanatları Dükkanları nın bulunduğu merkez )
4 - SULUHAN KERVANSARAYI
5 - BEYPAZARI TARİH VE KÜLTÜR MÜZESİ  

6 - GÜMÜŞCÜLER ÇARŞISI
7 - YAŞAYAN MÜZE ( Abbaszade Konağı )
8 - ADALET EVİ ve MÜZESİ ( Abbasların Konağı )
9 - CAHİDE GÜRSOY MÜZESİ
10 - BEYPAZARI KENT TARİHİ MÜZESİ
11 - GÜMÜŞCÜLER ÇARŞISI
12 - İNÖZÜ VADİSİ
13 - EĞRİOVA  YAYLASI
14 - KİRMİR ÇAYI ve  GÖNEN VADİSİ
15 - TEKKE YAYLASI
16 - BOĞAZ KESEN KÜMBETİ
17 - YEDİLER TÜRBESİ
18 - İVAZ DEDE TÜRBESİ
19 - KARA DAVUT TÜRBESİ
20 - GAZİ GÜNDÜZALP TÜRBESİ

BEYPAZARI' NDA  NE YENİR


Beypazarı, tarihi zenginliklerinin yanısıra yöresel yemekleriyle de ilgi odağı olmuştur.Anadolu´nun lezzetlerini barındıran yemekleri; sunumunun inceliği ve zarafetinden olsa gerek “İnce Takım” olarak adlandırılır. El yapımı tarhana çorbası, taş fırınlarda pişirilerek yine özel güveç kaplarında ikram edilen etli güveci, parmak kalınlığında damarsız ve ince kara üzüm yaprağına sarılan etli dolması, 80 kat ince yufkadan hazırlanan baklavası ve yöresel tatlısı olan höşmelimiyle bu zengin mutfak, tarihi konaklarda ziyaretçilere sunulur. Taş fırınlarda yapılan,tazeliğini bir sene koruyan,çay saatlerinin vazgeçilmez lezzetlerinden Beypazarı Kurusu, Türkiye´de sadece Beypazarı´nda üretilir. Beypazarı´nın tamamı tescilli bu yemeklerinin tarihi konaklarda servis edilmesi lezzetine lezzet katar.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Havuç ve Güveç Festivali´nde yöresel yemek yarışmaları düzenlenerek lezzetler ödüllendirilir. Beypazarı´ndaki zengin yemek kültürünün en önemli nedenlerinden biri ilçenin tarım ürünlerinin zenginliğinden kaynaklanır. Topraklarının verimli olması nedeniyle nüfusun %70´i tarımla uğraşır ve İstanbul,Ankara gibi merkezlerin domates,ıspanak,salatalık,marul,biber,havuç ihtiyacı da yine Beypazarı´ndan karşılanır. Organik tarımla üretilen ürünlerin hızla arttığı Beypazarı´nda hedeflenen, gübresiz,hormonsuz tarımın yaygınlaştırılması.Türkiye´deki havuç ihtiyacının %60´ını Beypazarı´nda yetiştirilen havuç karşılar. Havucun yan ürünleri olan; lokumu ve reçeli bu nedenle havuç suyu, lokumu ve reçeli Beypazarı´nın en değerli ürünlerindendir. Pekmezi ve cevizli sucukları da Beypazarı´nın yöresel ürünlerindendir ve bağlarda yetişen kaliteli üzümlerden yapılır.
 

BEYPAZARI GÜVECİ

Yöresel mutfağın en özel yemeklerinden olan Beypazarı Göveci; özenle hazırlandıktan sonra toprak kaplar içinde Taş fırınlarda pişirilerek yine toprak kaplarda servis edilir.
 

BEYPAZARI KURUSU

İskoç bisküvisine rakip tereyağlı Beypazarı Kurusu çay saatlerinin ve kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Un, süt ve tereyağı ile yapılan Beypazarı Kurusu´nun en önemli özelliği ise dayanaklılığını bir yıl muhafaza edebilmesidir.
 

HÖŞMERİM

Un, süt, kaymak, tuz, yağ ve şeker karışımından yapılan Höşmelim; oldukça zahmetli bir uğraş gerektiren ancak lezzetiyle bu zahmete değen sofraların diğer bir tatlısıdır. Höşmelim´in yanı sıra yufka ile cevizle yapılan ve yağda kızartılan Perçem tatlısı da Beypazarı´nın farklı lezzetlerindendir

BEYPAZARI BAKLAVASI

Yöre sofrasının baş tacı Beypazarı Baklavası´nın en önemli 80 kat ince yufkadan yapılmasına rağmen kalınlığının yalnızca 5-6 cm. olmasıdır. Her beş yufkadan sonra araya konan ceviz içiyle birlikte 4 saat pişirilen ev baklavaları, damaklarda bıraktığı unutulmaz tadıyla meşhurdur.
 

BEYPAZARI HAVUCU VE HAVUÇLU LOKUMU

Ülkemizdeki havuç üretiminin %60´nı karşılayan Beypazarı; havuçtan üretilen Havuç Lokumu ve Havuç Suyu gibi yan ürünlerin çeşitliliği ile de Türkiye´nin adeta havuç deposudur. 
 

BEYPAZARI CEVİZLİ SUCUĞU

Beypazarı´ndaki bağlarda yetiştirilen üzümler ile cevizin lezzetli karışımından ortaya çıkan Cevizli Sucuğun kalitesinin sırrı; özel bir kıvama getirilen üzüm suyuna su ve şeker katılmadan üretilmesidir.
BEYPAZARI' NDA ALIŞ VERİŞ

Beypazarı halkı ve civar  kölerin ürettiği Erişte, bulgur, tarhana, kurutulmuş sebze ( patlıcan kurusu, biber kurusu ) , Keş adındaki bir çaşit peynir,  Salça, Fasulye, bulgur, domates kurusu gibiğ gıda ürünleri  her evin ihtiyacı olan pazar alışverişini Beypazarı çarşısından taze ve ucuz fiyata bulursunuz.
Beypazarı Gümüş işçiliği ve yapılan takılar meşhurdur. Bayanlar için çok güzel takılar ,  erkekler için  de çok çeşitli tesbihler vardır.  Çeyizlik , yorganlar, örtüler, danteller, bindallılar Anadoluya özgü motifli tekstil ürünleri bulunur.  Yaz mevsiminde tarla dometesini yerinde ve ucuz alıp salça yapabilirsiniz Arabası ile gelenler veya Otobüs ile kasa kasa taşımak isteyenler bu fırsatı değerlendirebilir.


GÜMÜŞ İŞLEMECİLİĞİ(TELKARİ)

Beypazarı´nda özellikle gümüş işlemeciliği (Telkâri) yaygındır. El işçiliğiyle yapılan telkari gümüşleri; zarafeti, farklı tasarımlarıyla Beypazarı´nda ustalıkla oluşturulan bir sanat eseridir.

Gümüş işleme sanatı Beypazarı´na ahilik yoluyla kazandırılmıştır. Ahilik 13. yy. da Anadolu´da görülmeye başlanan esnaf ve sanatkar birliklerine verilen addır. Beypazarı halkı bu sanatı bir iş olarak kabul etmiş ve zaman içinde geliştirmiştir.

Tarih boyunca önemli bir ticaret geçidi olan İpek yolu üzerinde bulunan Beypazarı´nda gümüş madeni yoktur. Eskiden olduğu gibi bugün de gümüş, başka illerden getirilir. Külçe haline getirilen gümüşler eritilip tel haline getirilerek inceltilir. Saf halde olduğu için kolayca bükülen gümüşler, sanatkar tarafından şekillendirilerek süs eşyaları ve takı yapımında kullanılır. İşlenirken kullanılan teknik;telkaridir. Telkâri, ince telden takı süslemeciliğidir. Tel ne kadar ince olursa takının değeri de o kadar artar. Hammaddesi altın ve gümüştür. Altın pahalı olduğundan genellikle gümüş kullanılır. Gümüş takı çeşitleri; kemer, kolye, iğne, başlık ve tılsım olarak sıralanabilir. Telkârideki motifler, doğanın Türk-İslam düşüncesi ile yorumlanışını ve Türk zevkini aksettirir.Beypazarı´nın takıda sembolü "tılsım" dır. Tılsımın etrafı gümüşle süslenerek, kolye olarak takılır. 
Bugün Beypazarı´nda yeniden oluşturulan ve hayat bulan bir çarşı içinde gümüş ustaları bir araya toplanmış ve usta, çırak ilişkisiyle bu sanatın geliştirilmesine imkan sağlanmıştır. Büyük bir sabır, el emeği, göz nuru, dikkat ve özenli işçilik gerektiren telkari tekniğiyle işlenip satışa sunulan gümüşler, Beypazarı´nda turizm potansiyelinin artmasına da katkıda bulunmuştur.

Ülkemizde yok olmaya yüz tutmuş sanat kollarımızın ve geleneksel mesleklerimizin canlandırılmasında Beypazarı´nın örnek olmasını diliyoruz.

DÖVME BAKIRCILIK

Beypazarı´nda en çok ilerleyen el sanatlarından birisidir. Beypazarılı ustalar, madeni çekiç ve örs ile döverek güğüm, tencere, tava, kazan, ibrik ve sigaralık gibi eşyalar yapmaktadırlar. Çok eski zamanlardan beri dövme tekniği ile işlenen bakır eşyalar, günümüzde halen yöre halkı tarafından kullanılmaktadır.

EL İŞLEMELİ CEVRELER VE SIRMA İŞLEMELERİ

Dokuma ve ince deriden yapılmış, muhtelif eşyalara usullerine göre iğne ile türlü cins ve renkte ipliklerle yapılan süslemelere “İşleme” adı verilmektedir. Beypazarı işlemeleri arasında öne çıkan sırma işlemeli “bindallılar”, yörede her genç kıza annesinden kalan değerli bir elbise olarak kullanılmaktadır. Tülbent, mermerşahi ve tül üzerine sırma ile işlenen, kare şeklinde mendil büyüklüğündeki “Çevre” adı verilen örtüler ise bindallı elbiselerle birlikte yöre kadınlarınca günümüzde halen kullanılmaktadır.

İPEKLİ EL DOKUMACILIĞI

Beypazarı´nda günümüze kadar geleneksel olarak süregelen ipek el dokumacılığı, yörede sadece “Bürgü” amacıyla dokunmuş ve halen de bu amaçla devam etmektedir. Kadınların örtünmek için kullandıkları bir tür kıyafet olan bürgüler, erkekler tarafından yapılmaktadır.

SEMERCİLİK

Eski tarihlerde oldukça geçerli bir meslek olan semercilik, ulaşım araçlarının zamanla değişmesiyle önemini kaybetmiştir. Beypazarı´nın Bağdat yolu üzerinde bulunması ve kervanların bu yolu kullanması, ilçede semerciliğin çok eskilere dayandığının bir göstergesidir. Beypazarı,bu yüzyılda da semercilik mesleğinin sürdürüldüğü ender ilçelerden biridir.

SARAÇLIK

Eyer, at takımları, araba koşumları başta olmak üzere deriden ve meşinden çeşitli eşyalar yapanlara “Saraç”, bu mesleğe de “Saraçlık” denilmektedir. Türkler için büyük önem taşıyan bu meslek, Beypazarı´nda halen yaşatılmaktadır.

DEMİRCİLİK

Örs, çekiç, balyoz ve maşa kullanılarak ateş ocaklarında demire şekil veren demircilerin sayısı azalmış olsa da, 70 yıllık bir tarihe sahip bu el sanatı halen Beypazarı´nda sürdürülmektedir.

DOKUMACILIK

Beypazarı´nda bir aile mesleği olarak devam ettirilen dokumacılıkta, pamuk ipliği, suni ipek, ve yün ipliği kullanılmaktadır.Dokuma tezgahlarında kıldan eni dar kumaşlar dokunur ve ondan da kışlık yelek ve şalvar dikilmektedir.BEYPAZARI' NDA  NEREDE KALINIR &  BEYPAZARI  OTELLERİ 

BEYPAZARI  TARİHİ


Beypazarı Ankara'nın 100 Km batısında, eski Ankara-İstanbul yolu üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Ayaş, Güdül, Nallıhan ve Kıbrıscık İlçelerinin ortasında sosyal, kültürel ve ekonomik merkez olma özelliğini korumaktadır. 

Anadolu'nun tarihi seyrine baktığımızda, Beypazarı ilçesine ilk çağda HİTİT, FRİG, GALAT, ROMA, BİZANS, daha sonra da ANADOLU SELÇUKLU ve OSMANLILAR'ın egemen oldukları görülmektedir. 

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli büyük tarihi geçit yolları üzerinde bulunmaktadır. İlk adı LAGANİA'dır. Bilge UMAR ‘ın Türkiye'deki “Tarihsel Adlar” adlı kitabında Lagania' nın anlatımı yapılmış ve ‘Kaya Doruğu Ülkesi' anlamına geldiği sonucuna varılmıştır. 

M.S. 6.yy' a kadar adı Lagania olan Beypazarı'nın adı bu tarihten sonra değişmiştir. M.S. 491-518 yılları arasında hüküm süren Doğu Roma (Bizans) imparatoru Anastasios'un o dönemlerde piskoposluk merkezi olan Lagania' yı ziyaretine atfen şehrin adı, “Lagania-Anastasiopolis” ( ANASTASİOS kenti ) olarak değişiyor. 

Türklerin Sultan Alparslan komutasında Anadolu'ya girmesinden kısa bir süre sonra Marmara'ya ulaşmaları ile Beypazarı da ilk Türk akıncıları ile karşılaşmıştır. Selçuklu yönetimindeki Beypazarı, konum itibarı ile sık sık göç eden Türkmen boylarına yurt olmuştur.

Bu boylardan en önemlisi Kayı boyudur. Selçuklu Sultanlığı'nın kendilerine yurt olarak yer gösterdiği bu Türk boyu, Gazi Gündüzalp yönetiminde ilk önce Ankara civarına yerleşmiştir. Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Bey'in dedesi Gazi Gündüzalp'in mezarının Beypazarı'nın Hırkatepe köyünde olduğu bilinmektedir. 

Selçuklular döneminde Beypazarı, İstanbul-Bağdat yolu üzerinde önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Beypazarı, Orhan Bey'in Ankara'yı alması ile Hüdavendigar (Bursa) Sancağı'na bağlanarak Osmanlı yönetimine geçmiştir. Beypazarı 1868 yılından itibaren siyasi yönetiminde yer değişikliği ile Ankara'ya bağlı bir kaza olarak önemini sürdürmüştür. Osmanlı Devleti'nin toprak rejimi ve askeri sisteminin bel kemiğini oluşturan Tımarlı (Anadolu) Sipahi Merkezleri'nden birisi olan Beypazarı; yöredeki Sipahi Beyi'ne ve ticari, ekonomik hayatın yoğunluğuna istinaden BEĞ BAZARI diye adlandırılmıştır. 

EVLİYA ÇELEBİNİN SEYAHATNAMESİNDE BEYPAZARI 

Evliya Çelebi, Seyahatnamesi'nde (Hicri 1058 Miladi 1638) Beypazarı'ndan şöyle bahseder: 

" İlk kurucusunu bilmiyorum. Fakat ilk fatihi Kütahya beylerinden Germiyanoğlu Yakup Şah'ın veziri Dinar Hezar'dır. Onun için şehre “Germiyan Hezar” da derler. 

Haftada bir gün güzel süslü bir pazar kurulup, bütün kıymetli eşyalar bulunur. Halkının uğraşları tiftik keçisi olduğundan, pazarında sof çok satılır. Müşterisi vardır. Senede bin kantar sof ipliği satılır. Sofu olmaz fakat güzel mümeyyizi olur. Pazarına her hafta etraf köylerinden 10 bin insan toplanır. 

Şehir Anadolu toprağından Engürü sancağı hududunda olup, İstanbul'da kim Şeyhülislam olursa ona has olur. Padişah hasından ayrılmadır. Müftü tarafından hakimi subaşısıdır. 150 akçelik kazadır. Senelik kadısına yedi kese gelir getirir. Damga emini, Sipahi Kethüda yeri ve Yeniçeri Serdarı vardır. Fakat kale ağası ve neferi yoktur. Kalesi bir dere içinde olup, iki tarafı balık sırtı gibi kaya üzerindedir. Genişliğini bilmiyorum.

Aşağıda şehir iki geniş dere içinde olup 20 mahalle 41 mihraptır. Fakat öyle mükellef camileri yoktur. Çarşı içinde cami güzeldir (Paşa Camii). Hepsi 3060 tane iki katlı evleri vardır. Duvarları kerpiçtendir. Yüzeyleri tahta ile kaplıdır. Medrese Darulhadis ve Darulkurrası vardır. Çünkü talebe bilginleri çoktur. Medreseleri kargir değildir. 70 adet çocuk mektebi vardır. Çocukları gayet temiz ve olgun olup, 700' ün üzerinde hafızı vardır.

Bir Şeyhülislamı var ki; bütün bilginler onunla ilmi tartışmaya girmekten acizdirler. Nakibüleşrafı fadıl değil fakat, gayet cömert bir kimsedir.

Halkının çoğu bilginlerdir. Hepsi renk renk sof giyerler.Türk şehri olduğundan halkı Oğuz taifesidir. Yani Türk kavmi demenin güzel bir ifadesidir. Yedi tane hanı vardır. Çarşı içindeki güzel bir han yanmıştır. Hamamları, 600 dükkanı vardır. Çarşıda kasaplar içinden akan dere kenarında hafta pazarı olur. Dere burada şehrin aşağı tarafından akarak bir nehir vasıtası ile Sakarya'ya dökülür. Şehir yüksek yerde olduğundan caddeleri kumsalca ve kaldırımsızdır. Halkı garipsever ve cömert kişilerdir. Kadınları gayet edepli ve akıllı olurlar. 

Bağ ve bahçesi çoktur. Bostanlarından bir çeşit kavun olur ki lezzetinden adamın damağı yarılır. Misk ve hamamber gibi kokusu vardır. Şehir halkının çoğu bu kavundan zerde pişirir
   


Terms and ConditionsYURT İÇİ PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

I- ÖDEMELER VE KESİN KAYIT
1-Gezilerimizde kesin kayıt , gezi ücretinin yatırılması ve paket tur sözleşmesinin imzalanmasıyla yapılır. Koltuk numarası kesin kayıtta verilir.
2-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %50 si, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.
II- İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER
1- Hafta sonu 1 veya 2 gece konaklamalı gezilerde; Hareket tarihinden 7-10 gün önce , 2 geceden fazla konaklamalı gezilerde : Hareket tarihinden 10-14 gün önce yapılacak iptallerde , ödenen ücretin % 25 i kesilerek geri kalan meblağ iade edilir. Gezinin hareket tarihine yukarıda belirtilenden fazla süre kalmış ise gezi ücreti aynen iade edilir. Yukarıda belirtilenden az süre kalmış ise ücret iadesi yapılmaz.
Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentasına bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce , poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda , ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentasının katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
2-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.
3-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.
4- Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir..
5-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.
6-Acenta ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
7- Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir.
8-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
III- GENEL HÜKÜMLER
1-Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.
2-Acenta personelinin AĞIR KUSURUNDAN kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda , kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.
3-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acenta yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
4-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler) nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler sonucu Acenta’nın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acenta’nın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.
5-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez.
6-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.
7-Acentenin Sözleşmeye Kısmen yada tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

YURT İÇİ PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

I- ÖDEMELER VE KESİN KAYIT
1-Gezilerimizde kesin kayıt , gezi ücretinin yatırılması ve paket tur sözleşmesinin imzalanmasıyla yapılır. Koltuk numarası kesin kayıtta verilir.
2-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %50 si, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.
II- İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER
1- Hafta sonu 1 veya 2 gece konaklamalı gezilerde; Hareket tarihinden 7-10 gün önce , 2 geceden fazla konaklamalı gezilerde : Hareket tarihinden 10-14 gün önce yapılacak iptallerde , ödenen ücretin % 25 i kesilerek geri kalan meblağ iade edilir. Gezinin hareket tarihine yukarıda belirtilenden fazla süre kalmış ise gezi ücreti aynen iade edilir. Yukarıda belirtilenden az süre kalmış ise ücret iadesi yapılmaz.
Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentasına bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce , poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda , ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentasının katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
2-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.
3-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.
4- Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir..
5-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.
6-Acenta ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
7- Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir.
8-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
III- GENEL HÜKÜMLER
1-Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.
2-Acenta personelinin AĞIR KUSURUNDAN kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda , kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.
3-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acenta yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
4-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler) nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler sonucu Acenta’nın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acenta’nın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.
5-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez.
6-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.
7-Acentenin Sözleşmeye Kısmen yada tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır


   


Terms and ConditionsBİZ SİZİ ARAYALIM
Tesis Adı

* Adınız
* E-mail
* Telefon
Açıklama
Güvenlik Kodu


Beypazarı Ayas Turu günübirlik


Select Dates:
Start date:
 
End date:
 
Contact Details:
 Salutation:  
 First Name:  
 Surname:  
 Date of Birth:  
 Daytime Phone  
 Email Address:  
 Confirm Email address::  
     
 Postal Address:    
 City:  
 Postcode/Zip:  
 State:  
 Country:  
YOUR GROUP DETAILS:
Please state the total number of people.
Persons   Discount Price(1 person) Total
Number of Adults: any person older than 11   
Number of Children age 0-2: born 2012 - 2013 (0%)  0,00 TL
Number of Children age 3-6: born 2007 - 2011 (0%)  0,00 TL
Number of Children age 7-11: born 2012 - 2013 (0%)   0,00 TL
         
PAYMENT DETAILS:
             
DEPOSIT: 100 % 80 % 50 % 30 %   
CARD TYPE: Visa (%2 added) Mastercard (%2 added)    0,00 TL
            Total:
YOUR CREDIT CARD DETAILS:
Card Holders Name:
 
Credit Card Number:
 
Expiry Date:
  / (month/year)
Security Code:
  The last digits on the back of your card
Your information will be encrypted with 128 Bit SSL, not stored in your browser and on the website.


Enter the code exactly in the box below:I have read and agree to the terms and conditions specific to this booking


beypazarı turu,beypazarı turu günübirlik,beypazarı turu fırsat,beypazarı turu ankara çıkışlı,beypazarı turu ets,eskişehir beypazarı turu,beypazarı göynük turu,eskişehir beypazarı turu izmir çıkışlı,beypazarı abant turu