Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Bangkok - Pattaya Turu 6 Gece İzmir çıkışlı

bangkok--pattaya-turu-6-gece-izmir-cikisli-6241.jpg
TALEP GÖNDER

TAYLAND TURİSTİK BÖLGELERİ

Tayland coğrafi, ekonomik ve turizm olarak beş ana bölgeye ayrılmıştır.
Güney Tayland: Ülkenin zengin bölgesi olan Güney Tayland sahilleri Siyam Körfezi ile Andaman denizi  boyunca yüzlerce doğa harikası  muhteşem güzellikte tüm dünyadan yüz binlerce turisti ağırlayan adalar ve tatil yerleri vardır. Bu adalar  Phuket adası, Koh Samui adası, Khao Lak, Krabi, Koh Pha Ngan, Hua Hin, Koh Phi Phi, Cha-Am ve  bir çok irili ufaklı adalardır. Ülkenin başkenti Bangkok bu bölgededir. Elektronik mağazaları, eğlence yerleri ile uzak doğunun Paris’ i denilen Bangkok otelleri oldukça lüks ve her kesime hitap etmektedir.  En ucuz Bankok otelleri ve Pattaya otelleri için www.chehobo.com  on line sitesinde en ucuz Phuket otel fiyatlarını bulabilirsiniz.
Kuzey Tayland: Chiang Rai şehri, Chiang Mai şehri  ve Altın Üçgen gibi şehirlerin olduğu halkın ekonomik gelirinin en zayıf olduğu geleneksel tarım ve yaşantının yoğun olduğu bölgedir . Yerel acenteleri düzenlediği günü birlik turlar ile gerçek Tai yaşantısını görülebilir.
Isaan Kuzeydoğu Tayland ( Isaan ): Tayland’ın en arazi olarak en büyük alanına sahip olan bu bölge  Khmer ve Lao kültürünün etkisi altında kalmış geleneksel kültür ve yaşam tarzı yaşantılarına devam ederler. Ülkenin  en fakir bölgesidir.  -Orta Tayland: Bangkok’un bulunduğu yerdir.
Doğu Kıyı Bölgesi:  Tayland’ ın en popüler tatil ve sahil merkezleri olan adaları bu kıyı bölgesindedir. Pattaya sahil şehri, Koh Chang adası ve  Koh Samet  adası gibi. Tayland gezilecek yerler ‘ in başında buralar gelir.
Güney Tayland:  tayland’ ın sahilleri boyunca   onlarca  doğa harikası  muhteşem güzellikte tatil merkezleri ve adaları bu bölgede bulunur. Tayland’ın  Phuket, Koh Samui, Krabi, Koh Phi Phi, Khao Lak, Koh Pha Ngan, Hua Hin, Cha-Am ve daha fazlası . Ülkenin ekonomik düzeyi en iyi bölgelerindendir. 

 

BANGKOK   &  PATTAYA  TURU

ŞEKER BAYRAMI DÖNEMİ
Bangkok (3) - Pattaya (3)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi
 
24, 26 Haziran 2017 Hareket... 6 Gece

İzmir’den İzmir’e...
 

 
BANGKOK PATTAYA TURU TARİHLERİ

HAZİRAN :  24 - 26   Ramazan Bayramı01.Gün       İZMİR – İSTANBUL – BANGKOK
Adnan Menderes Havalimanı’nda saat 12.30’da hazır bulunulması bilet ve bagaj işlemlerinin TK 2325 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:05’te İstanbul’a hareket ve saat 16:25’de İstanbul’a varışın ardından Türk Havayollarının  TK 64 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.40’da Bangkok’a hareket.       

 
02.Gün    BANGKOK
Yerel saat ile 09.45’de Bangkok’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Tayli kızlarla çiçekli karşılama eşliğinde özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turu. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur bitimi otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna katılabilirler (15 Euro). Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda once Tayland’in en buyuk deniz mahsulleri restoranina gidecek burda gunluk getirilen deniz mahsullerinden secerek istedigimiz sekilde pisirterek keyifli bir yemek yiyecegiz. Bu restoranin slogani “if it swims we have it” yani “yuzuyorsa bizde vardir”. Yemegimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geciyoruz. Unlü alışveriş ve barlar sokağında guzel vakit gecireceksiniz. Bol pazarlik yapmayi unutmayiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 
03.Gün    BANGKOK
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılabilirler (40 Euro). Bu turumuzda Bangkok’un disina cikarak yol uzerinde ilk once dunyaca taninmis Siam Ikizleri’nin dogdugu Samut Songkram kasabasinda bir Hindistan cevizi çiftliğine ugruyoruz. Burada Hindistan cevizi agacindan Tay halkinin nelerde faydalandiklari hakkinda bilgi alip, bu agactan yapilmis hediyelik esyalari goruyoruz, ayrica icerdeki orkide bahcesini de gezebilirsiniz. Burdan hareket edip 10 dk civarinda otobus yolculugundan sonra Tay stili teknelerin kalktigi iskeleye geliyoruz. Burdan teknelere binip nefis egzotik uzakdogu manzaralari esliginde yaklasik yarim saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmus meshur Yuzen Carsi’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yuzen carsiyi oglen kapanana kadar geziyoruz. Ayrica bir yilan ciftligine ugrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yilanlarla yapilan ilginc bir gosteri izleyecegiz.  Donus yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu agac oyma atolyesini gezecek, burada gul ve tik gibi degerli agaclarin sanatcilarin elinde nasil mukemmel bicimde sekillendigini gorecegiz. Bangkok’a donus yolunda rehberinizin alacagi Tayland’in en meshur tropic meyvelerinin tadina bakacaksiniz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra  olarak düzenleyeceği ‘’Siam Niramir Show & Asiatique Riverfront Gece Pazarı’’ turuna katılabilirler (45 Euro). Bangkok’un en meşhur kabare gösterisine hoşgeldiniz. Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Tayland kültür ve tarihini eşsiz kareografilerle izleyicilerinin beğenisine sunan Siam Niramit Show, Guiness Rekorlar kitabında yerini almış devasa sahnesi , 150‘nin üzerindeki dansçı kadrosu ve dünya üzerindeki en son sahne teknolojisi ile izleyenlere unutulmaz bir akşam vadediyor. 4 boyutlu efektler, göz alıcı sahne kostümleri , havada bale, akrobasi, ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Showumuzun ardından tarihi Siam Krallığına dayanan ,okyanus ötesi Avrupalı ülkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölgede inşa edilmiş , tarih ve modernizmin içiçe geçtiği , içerisinde 1500’den fazla dükkan ve restaurant ile , Bangkok’un  en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş icin serbest zaman geçirirken krallar nehri olarak bilinen Chao Praya’a karşı içeceklerinizin tadını çıkarmanın tam zamanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
 
04.Gün     BANGKOK
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Bangkok Kanal Gezisi” turuna katılabilirler (35 Euro). Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki
yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden once Bangkok’un en meshur 3 tapinagindan biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u gezecegiz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 
05.Gün    BANGKOK – PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından Tayland’ın sahil kesimindeki dinlence ve eğlence merkezi Pattaya’ya hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, Buradan hareket ve Pattaya’ya varışın ardından otelimize transfer. Oda dağılımdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği ‘’Timsah Çiftliği’’ turuna katılabilirler (20 Euro). Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyecek, daha sonra tropik bitki ve ağaçlarla düzenlenmiş bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besleyebilecek ve bahçedeki çeşitli Uzakdoğu’ya has canlıları görebileceğiz. Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü kabare ‘’Alcazar Show’’ da unutulmayacak bir gece geçirme imkanını bulacaklar (30 Euro). Tayland’ın Lido tarzı bu en güzel kabare şovunda, değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle dolu güzel bir akşam geçiriyoruz. Geceleme otelinizde.

 
 
06.Gün      PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Öğle Yemekli Mercan Adası’’ turuna katılabilirler (45 Euro). Pattaya sahilinden özel sürat teknelerimizle palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeği ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Öğleden sonra otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 
07.Gün    PATTAYA
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Nong Nooch Tropik Bahçe’’ turuna katılabilirler (30 Euro). Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almış olan bu muazzam bahçede çok sayıda fotoğraf çekeceğinizi garanti ediyoruz. Önce Tay kültürünü yakından tanıyacağımız bir kültürel şov izleyeceğiz. Tay dansları, Tay Boksu, tarihi savaşların canlandırmasını ve daha bazı başka gösterileri izledikten sonra ikinci bölüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi bu sevimli hayvanların marifetlerine inanamayacaksınız. Tur sonrası serbest zaman. Ogleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği ‘’Fil Safarisi’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Doğal ortamda fillerin üzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
 
 
08.Gün   PATTAYA – BANGKOK – İSTANBUL – İZMİR
Sabah erken saatlerde odaların boşaltılması ve Bangkok havalimanına hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 65 sefer sayılı uçuş ile saat 11.30‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.25’de İstanbul’a varış ve alınacak aktarma ile  Türk Havayolları’nın TK 2340 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.00’de İzmir’e hareket, saat  22.15’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.
 
 
 

BANGKOK PATTAYA TURU FİYATLARI

OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Bangkok / 3* Forum Park Sathorn vb.
Pattaya / 3* Pattaya A-One Star vb.
 
999 Euro 210 Euro 949 Euro 275 Euro
 
 
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Bangkok / 5* Ramada Bangkok vb.
Pattaya / 4* Mercure Hotel vb.
 
1099 Euro 330 Euro 1049 Euro 275 Euro
 
 
 
Avantajlı Paket Ekstra Paket 1) 225 Euro yerine 185 Euro  (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
(Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği , Siam Niramit Show & Asiatique Gece Pazarı, Timsah Çiftliği, Alcazar Show, Mercan Adası, Nong Nooch Tropik Bahçe)
 
Avantajlı Paket Ekstra Paket 2) 260 Euro yerine 210 Euro  (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
(Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği , Siam Niramit Show & Asiatique Gece Pazarı, Timsah Çiftliği, Alcazar Show, Mercan Adası, Nong Nooch Tropik Bahçe , Fil Safarisi Gezisi)
 
 
 
FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
- Türk Havayolları ile İzmir(ADB) – İstanbul (IST) – Bangkok/Bangkok – İstanbul (IST) – İzmir(ADB) parkurunda ekonomik sınıf uçuşlar,
- Seçilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 6 gece konaklama,
- Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
- Bangkok havalimaninda geleneksel kıyafetli Tayli kızlarla çiçekli karşılama,
- Otellerde welcome coctaili ( Tayland )
- Otellerde bagaj taşıma islemleri ( Tayland ),
- Bangkok’da panoramik şehir tanıtım turu,
- Havalimanı Vergileri.
 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
- Seyahat sigortası (15 Euro),
- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli.
 

 

BANGKOK  PATTAYA TURU ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ALSERO TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 
VİZE
***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.
*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 
Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
 
 
 

   


Terms and Conditions
BANGKOK   &  PATTAYA  TURU

ŞEKER BAYRAMI DÖNEMİ
Bangkok (3) - Pattaya (3)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi 
 
24, 26 Haziran 2017 Hareket... 6 Gece

İzmir’den İzmir’e...
 

 
BANGKOK PATTAYA TURU TARİHLERİ

HAZİRAN :  24 - 26   Ramazan Bayramı

BANGKOK PATTAYA TURU FİYATLARIOTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Bangkok / 3* Forum Park Sathorn vb.
Pattaya / 3* Pattaya A-One Star vb.
 
999 Euro 210 Euro 949 Euro 275 Euro
 
 
OTELLER 2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
 
Bangkok / 5* Ramada Bangkok vb.
Pattaya / 4* Mercure Hotel vb.
 
1099 Euro 330 Euro 1049 Euro 275 Euro
 
 
 
Avantajlı Paket Ekstra Paket 1) 225 Euro yerine 185 Euro  (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
(Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği , Siam Niramit Show & Asiatique Gece Pazarı, Timsah Çiftliği, Alcazar Show, Mercan Adası, Nong Nooch Tropik Bahçe)
 
Avantajlı Paket Ekstra Paket 2) 260 Euro yerine 210 Euro  (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
(Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği , Siam Niramit Show & Asiatique Gece Pazarı, Timsah Çiftliği, Alcazar Show, Mercan Adası, Nong Nooch Tropik Bahçe , Fil Safarisi Gezisi)
 
 
FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
- Türk Havayolları ile İzmir(ADB) – İstanbul (IST) – Bangkok/Bangkok – İstanbul (IST) – İzmir(ADB) parkurunda ekonomik sınıf uçuşlar,
- Seçilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 6 gece konaklama,
- Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
- Bangkok havalimaninda geleneksel kıyafetli Tayli kızlarla çiçekli karşılama,
- Otellerde welcome coctaili ( Tayland )
- Otellerde bagaj taşıma islemleri ( Tayland ),
- Bangkok’da panoramik şehir tanıtım turu,
- Havalimanı Vergileri.
 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
- Seyahat sigortası (15 Euro),
- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli.
 

TAYLAND   VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ALSERO TUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 
ALSERO TURİZM , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ALSERO TURİZM , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
 

   


Terms and Conditions


 

PATTAYA BİLGİLERİ


Pattaya, Tayland’ ın  dünyada en iyi isim yapmış turistik sahillerinden biridir. Bangkok’un güneyinde 140 km mesafededir.  Tayland Körfezi’nde bulunan Pattaya iklimi  tropikal iklimdir. Yıllık ortalama sıcaklığı  26 – 28  C dir.
Yılın 12 ayı turizm olan Pattaya milyonlarca  turisti ağırlamaktadır. Pattaya tatili daha önceleri erkekler tarafından çok tercih edilirdi. Son yıllarda doğa güzellikleri, ucuz tatil olanakları nedeniyle Aileler tarafından da çok ziyaret edilmektedir.  Turistler için vazgeçilmez olan ve unutulmaz eğlenceli anılar yaşanan  Pattaya geceleri, lüks barları, kafeleri  ve diskolarında eğlencenin doruğa çıktığı  Pattaya gece hayatı ile tatilcilerin gözdesidir. Türk tatilciler tarafından  eğlence ve gece hayatı olarak bilinen ve  talep edilen Pattaya  gezilecek ve görülecek yerleri ile de  olağanüstü bir tatil yeridir. Örneğin  Fil safarisi yapabilir, evcil kaplanların olduğu  kaplan çiftliğine gidebilir, enfes  botanik parkı, görkemli  tapınakları , enfes su altı manzaralı Mercan Adasına sahip olan  Pattaya herkesin gidebileceği bir tatil yeridir.


PATTAYA GEZİLECEK YERLER

Pattaya ‘da deniz ve eğlencenin haricinde her misafire  uygun bir aktivite bulunuyor Pattaya’ da
Güzel vakitler geçireceğiniz bu aktiviteler ve turlarda Pattaya tatili nizi tam olarak yapmış olursunuz. Turlar ile veya bireysel olarak gezilebilen yerler

1. Ripley Müzesi : Ripley müzesi özel bir müzedir. Mr.  Ripley’in dünyanın değişik yerlerinden satın  aldığı  birçok garip ve değişik objelerinin sergilediği özel müzedir.  Bir kısmı orijinal bir kısmı taklit olan bu objeler meraklıları için saatlerce vakit geçirebiliyorlar.  Bu acayip  müze de simulatörlü bir sinemada hareketli platformda  uzaylılarla savaşabillen yerler bulunuyor. Birçok bilimsel optik illüzyonu izleme imkanınız olur. Bu arada bazı garip insanların hayat tarzlarına şahit olup onaları daha yakından tanıyabilirsiniz.  Müzeyi her gün  sabah 11:00 – gece 11:00 arası gezebilirsiniz Fiyatı 500 baht  Çocuklara 380 Baht.
 
2. Koh Larn ( Mercan Adası ) : Koh Larn, yani mercan adası  Tayland körfezinde Pattaya sahilinden  7 km açıkta blunuyor. Kar beyazı kumsalları, turkuaz mavi renkli denize sahip bu ada 4 Km uzunluğunda ve 2 Km eninde olup yaklaşık 1000 kişilik nüfusa sahiptir. Turistlerin çok ilgisini çeken Mercan adasında eğlencenin doruğa çıktığı gece hayatı sonrası. Turkuaz denizde yüzüp, kar beyazı kumsalda uyumak ve dinlenmekveya su sporları yapmak Pattaya tatili için gelenlerin vazgeçilmezidir.   

3. Siriporn Orkide Çiftliği :  Adı üzerinde gerçek bir Orkide Çiftliğidir onlarca orkide çeşidinin olduğu binlerce orkide nin yetiştirildiği  bu nadide yer den turistler Orkide satın alabilir, orkidelerin büyülü güzelliğinde yaşar. Genelde doğa ve çiçek severlerin tercih ettikleri bir yerdir.  Hergün 08.00-17.00 ziyarete açıktır.

4. Bhira Uluslar arası araba yarışı pisti :  Pattaya Bhira araba ve motor yarışı Pisti  Dünyaca bilinenbir pisttir. Burada Cumartesi ve Pazar günleri araba veya Motor yarışlar düzenlenmektedir. Özellikle Motor severler  bu yarışlarda güzel vakit geçirmektedir.

5. Lakeland Sörf merkezi :  Büyük bir göl ve üzerinde İpe tutunarak su üzerinde sörf yapılan bir eğlence yeridir.

6. Phanaraks Park :  Kişisel bir girişimci tarafından doğal ortamda yapay göletler yapılmış, Balıkçılık malzemeleri kirya veriliyor, Bungalow veya çadırlarda

7. Wong Phrachan Sahili:  Pattaya limanının kuzey tarafında bulunan bu sahilde sessizlik hakimdir. Gece hayatının hızı ve yorgunluğunu atmak isteyen sakin ve sessizlik isteyen turistlerin tercih ettikleri bir güzel bir sahildir.

8. Khao Pattaya (Khao Phra Bat) : Pattaya şehrini panaromik seyredebileceğiniz küçük bir tepedir. En yüksek zirvesinde Buddha heykeli bulunur.

9. Suan Chaloemphrakiat (Fitness Parkı) : 1988 yılında Tayvan Kralının 60 yaş anısına yapılmış Pattaya dağ yamacında bulunan küçük bir spor parkıdır. Yerli halk çoğunluk olmak üzere bir çok kişi burada koşu, spor yapar ve dinlenirler.


 

   


Terms and Conditions

BANGKOK  BİLGİLERİ


Tayland’ın başkenti olan Bangkok Asya’nın uzak doğudaki en önemli şehirlerinden biridir. Bangkok’ u önemli kılan ana unsurlar muhteşem Tapınakları, müzeleri, halkın vakit geçirebileceği harika peysajı olan huzur veren parkları, yabancılar için hayretle seyredilen Buda heykelleri, uzak doğuda Singapur ve Hong Kok tan sonda en ucuz fiyatlı elektronik eşyaları daha bir çok alış veriş merkezleri ve bölgeleridir.
Bangkok gezilecek yerler bölgelere göre ayrılmıştır. Banglamphu bölgesi ve Rattanakosin bölgesinde Bangkok’ta gezilecek yerleri bulabilirsiniz. Bu bölgelere karadan bir kanal ile ayrılmıştır. Bangkok gezileri nde Çin Mahallesi görülmeye değerdir. Şehrin Dusit bölgesi, Silom bölgesi ve Siam Meydanı gibi bölgelerinde de gezilip görülecek bir çok yerler bulunur.
Ayrıca günü birlik turlar ile Bangkok merkeze 25 – 30 km uzaklıkta bulunan Timsah çiftliği, açık hava parkları, Minyatür parklar da Bangkok görülecek yerler arasındadır. Uzak doğu turizmi sıralamasında Bangkok bilinen bir isimdir. Her yıl milyonlarca yabancı şehri özel turlar ile veya bireysel olarak ziyarete gelmektedirler. Bangkok gece hayatı nın canlı , neşeli ve çok hareketli olması şehrin cazibesine daha da önem katmaktadır. Bangkok geceleri nde  o kadar çok bar , disko,  gece kulüpleri, revü gösterileri gibi alternatifler vardır ki binler ile ifade edilmektedir.
Bangkok gezisinde  sorun yaşamak istemiyorsanız bazı  dikkat edilmesi gereken leri kısaca özetleyelim.
- Seyahat öncesi  Seyahat Sigortanızın, otel rezervasyonunuzun, pasaportunuzun, uçak biletinizin birer fotokopisini evinize aradığınızda size ulaştırabilecek birine bırakın.
- Akıllı telefonunuza pasaportunuzun resimlerini, seyahat sigorta
- Otobüs veya trenle yaptığınız yolculuklarda tanımadığınız birinin içecek veya yiyecek ikramını kibarca kabul etmeyin. İlaç ile uyutulup soygun hayli fazladır. Gece kulüplerinde veya barlarda ucuz diye arka sokaklardaki  veya üst katlardaki salaş yerlere gitmeyin çok daha fazla fatura öder ve soyularak çıkabilirsiniz.
- Taylandlıların başına dokunmayın sevgi gösteriside olsa bunu yapmayın. Hakaret olarak kabul ederler.
- Tayland parasına basmayın , buruşturmayın üzerinde Kralın resmi vardır ve bunu çok büyük hakaret olarak görürler hakkınızda hemen yasal işlem yapılır.
- Tayland Kralı ve ailesine kötü söz söylemeyin
- Yerlere kesinlikle  tükürmeyin ,  çöp ve izmarit atmayın cezası 400 Manat tır.
- Uyuşturucu bulundurmayın hemen hapishaneye atarlar veya polise çok büyük rüşvet ödersiniz.  Gece kulüplerinde uyuşturucu bulabilirsiniz. Satın aldığınızda satan kişi sizi hemen polise ihbar eder. Yani ortak çalışırlar.
- Tapınaklarda veya açık alanlarda Buda heykellerine karşı ayağınızı uzatarak oturmayın.
- Tapınaklara terlikle girilmez, girişte ayakkabılar çıkarılır bu nedenle tapınak ziyaretlerinde temiz çorap giyiniz veya yanınızda bulundurun. Tayland da Tapınak ziyaretlerinde kısa kollu kısa etek gibi kolları ve bacakları açıkta bırakacak giysilerle girilmez yasaktır. 
Diz çökerek veya bağdaş kurarak oturun.  Ayak tabanını uzatmak hakaret sayılır. Bizde Allah’ a küfretmek gibidir. İnsanların karşısında da ayak tabanı görülecek şekilde oturmak onlara hakaret sayılır.
- Buda heykellerine arkanız dönülmez hatta arkanızı dönüp selfi çekemesiniz. Bazı tapınaklardaki heykeller o kadar ruhani ve kutsaldır ki resim çekilmesi  yasaktır.

   


Terms and Conditions


 


TAYLAND  HAKKINDA BİLGİLER

ÜLKENİN ADI                          -   TAYLAND
TAYLAND  KONUMU              -  UZAK DOĞU ASYA
TAYLAND  YÜZÖLÇÜMÜ       -  513.120  km²
TAYLAND  NÜFUSU                -  67.000.000
TAYLAND ANA DİLİ                 -  TAYCA
TAYLAND BAŞKENTİ              -  BANGKOK
TAYLAND PARA BİRİMİ          -  BAHT
TAYLAND TELEFON KODU   - + 66   


 

TAYLAND TURİZMİ


Tayland turizmi çok aktif olup dünyanın en çok tercih edilen ülkelerindendir. Yılda 22 milyon turist gelmejtedir. Tatland turizminin yoğunluğu başkent BANGKOK tur. Tarihi yapılar, saraylar, Baiyoke Kulesi II , uzak doğunun ucuz alaış veriş merkezleri Bangkok’ u ilginç kılmaktadır. Buradan günlük turlar ile Kanchanaburi şehrine gidilebilir bu şehirde 2 ci dünya savaşından kalan eserler, meşhur Kwai Köprüsü ve Evcil kaplanların bulunduğu Kaplan Tapınağı görülmeye değerdir.Bangkok’a 1 saat uzaklıktaki Pattaya her ne kadar sex turizmi ile adını duyursada son yıllarda aileler tarfafından da tercih edilmektedir. Phuket Adası Taylandın en büyük adlarındadn ve turizmin merkezlerindendir, Bir çok film burada çekişmiş Phuket Balayı turları evli çiftler tarafından çok tercih edilir.
Tayland balayı turları için yeni evli çiftlerin tercih ettikleri tatil bölgelerindendir. .Ko Samui Adası
Yeni balayı destinasyonudur. Ko Pha Ngan Adası  her dolunayda yapılan ( Full Moon Party )
Dolunay partileri  ile meşhurdur ve sırt çantalı turistler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Smilan Adaları ise önemli ve güzel bir dalış merkezidir. Phi Phi adası da Tayland’ ın  önemli turizm adalarındadır.
 

TAYLAND TURİSTİK BÖLGELERİ

Tayland coğrafi, ekonomik ve turizm olarak beş ana bölgeye ayrılmıştır.
Güney Tayland:
Ülkenin zengin bölgesi olan Güney Tayland sahilleri Siyam Körfezi ile Andaman denizi  boyunca yüzlerce doğa harikası  muhteşem güzellikte tüm dünyadan yüz binlerce turisti ağırlayan adalar ve tatil yerleri vardır. Bu adalar  Phuket adası, Koh Samui adası, Khao Lak, Krabi, Koh Pha Ngan, Hua Hin, Koh Phi Phi, Cha-Am ve  bir çok irili ufaklı adalardır. Ülkenin başkenti Bangkok bu bölgededir. Elektronik mağazaları, eğlence yerleri ile uzak doğunun Paris’ i denilen Bangkok otelleri oldukça lüks ve her kesime hitap etmektedir.  En ucuz Bankok otelleri ve Pattaya otelleri için www.chehobo.com  on line sitesinde en ucuz Phuket otel fiyatlarını bulabilirsiniz.
Kuzey Tayland: 
Chiang Rai şehri, Chiang Mai şehri  ve Altın Üçgen gibi şehirlerin olduğu halkın ekonomik gelirinin en zayıf olduğu geleneksel tarım ve yaşantının yoğun olduğu bölgedir . Yerel acenteleri düzenlediği günü birlik turlar ile gerçek Tai yaşantısını görülebilir.
Kuzeydoğu Tayland ( Isaan ):
Tayland’ın en arazi olarak en büyük alanına sahip olan bu bölge  Khmer ve Lao kültürünün etkisi altında kalmış geleneksel kültür ve yaşam tarzı yaşantılarına devam ederler. Ülkenin  en fakir bölgesidir.  -Orta Tayland: Bangkok’un bulunduğu yerdir.
Doğu Kıyı Bölgesi:  Tayland’ ın en popüler tatil ve sahil merkezleri olan adalrı bu kıyı bölgesindedir. Pattaya sahil şehri, Koh Chang adası ve  Koh Samet  adası gibi. Taylan gezilecek yerler ‘ in başında buralar gelir.
Güney Tayland:  tayland’ ın sahilleri boyunca   onlarca  doğa harikası  muhteşem güzellikte tatil merkezleri ve adaları bu bölgede bulunur. Tayland’ın  Phuket, Koh Samui, Krabi, Koh Phi Phi, Khao Lak, Koh Pha Ngan, Hua Hin, Cha-Am ve daha fazlası . Ülkenin ekonomik düzeyi en iyi bölgelerindendir.
 


TAYLAND KÜLTÜRÜ

Tayland halkı gelenek – göreneklerine çok bağlıdırlar. Halkın hepsi Krala ve Krallığa çok saygılıdırlar. Ülkede tek bir ortak dil kullanılır. Etnik grupları Çin den gelenler, Kımerler, Müslüman topluluklar oluşturur ama dilleri ortak ve bir alfabeleri vardır. Tayland dini Budizmdir halkın % 95 şi Budist dir. Tay kültürü ( Theravada ) diğer Asya ülkelerinden daha  moderndir ve Budismin etkisi altındadır yani çok dindardırlar. Taylan halkının dindarlığını onların ölmüş aile bireylerinin resimlerine olan saygılarından,  Budist geleneği olarak bilinen  Spirit Houses lara  ( Ruh evleri )  gösterilen saygılardan kolayca anlaşılmaktadır.


Tayland gelenekleri ve Thai Kültürü
Tayland  halkı kıdeme, yaş durumuna bağlı hiyerarşik yapıya çok saygılıdırlar ve çok önem verirler bu hiyerarşik saygınlık geleneksel kültürlerinin bir parçasıdır.  Bu iki kişinin selamlaşmalarında net bir şekilde görülür. El sıkışmazlar Wai selamı kullanırlar. Yani iki elin avuçlarını birbirine deyecek şekilde bitiştirilir parmak uçları havaya gelecek şekilde göğüslerinde tutarlar ve başlarını hafifçe eğerler,  buna Wai selamlaşması denir.  
Wai selamlaşmanın kuralı; Daha genç veya sosyal olarak daha alt kademede olan kişi saygı göstergesi olarak daha önce eğilir. Yaşı ve sosyal durumu olarak ne kadar alt kademede ise başını o kadar fazla eğer. Bu selamlaşma hayli teferruatlıdır. Taylandlılar turistlerden wai selamı beklemezler ama kuralına uygun ve alaycı olmayan wai selamından memnun olurlar ve samimiyetinize inanırlar. Selamlaşmanın kuralını bilmiyorsanın aptal durumuna düşebilir veya yanlış anlaşılmadan karşınızdakini üzebilirsiniz. O nedenle Tayland’ a ayak basar basmaz terli yersis Wai selamı vermek yanlış olur.
Taylandlılar her zaman gülümseyen insanlardır. Nezaket ve saygı olarak devamlı gülümserler. Siz onları üzseniz bile gülümseyerek ayrılırlar. Bu Budizmin kültürlerini ne kadar etkilediğinin en basit örneğidir. Tay insanı problemlerden hoşlanmaz ve toplum içinde tartışmazlar Türk politikacıların Tayland kalmaları ve Budizm ile tanışmalarını önerilir. Lüzumsuz ve sonuçsuz tartışmalar Tay insanına sıkıntı ve baş ağrısı verir buna inanırlar ve yapmazlar.  Tay düşünce yapısı eğlence ( Snook ) ve iyi hissetmek ( sabai ) üzerine kurulmuştur. Şiddet den uzak ve gülümsemek Tay kültürünün karakteristik özelliğidir.

Kraliyet Ailesinin Tay Geleneklerindeki Önemi
Chakri Dynasty   ( Kraliyet ailesi ), Taylandlıların çok önem verdikleri, saygı gösterdikleri  bir makamdır.  Tay insanı ülkenin kralına veya kraliyet ailesinden herhangi birisine hakaret edilmesine, aşağılanmasına, alay edilmesine yerli yersiz eleştirilmesine tolerans gösterilmez ve müsaade edilmez. Tatil için gelen İngiliz turistler kendi kraliyet ailelerine davrandıkları gibi Tayland da aynı eleştiriyi yaptıklarında ciddi zorluklar yaşamaktadırlar.
Kral ve ailesine saygısız davranmak halk tarafından hoş karşılanmadığı gibi bir yasa ile de yasaklanmıştır. Bu konuda ciddi hapis cezaları veril
Kendi kraliyet hanedanı mensuplarını rahatça eleştirebilen İngilizler, bu konuda dikkatsiz davrandıkları için sık sık zor anlar yaşıyorlar. Kral ve ailesine karşı saygısızca davranış, kişilerce hoşgörülmemekle birlikte, Tayland yasalarınca da yasaklanmıştır, ve bu yasağı çiğneyenler ciddi hapis cezalarıne çarptırılmaktadır. Taylanda gittiğinizde Tay parası olan BAHT ‘ı yere düşürürseniz  veya yerde bulursanız asla üzerine basmayın, kağıt paraları çirkin şekilde buruşturmayın ve yırtmayın. Zira Tayland Bahtı nın üzerinde Kral’ ın resmi vardır bu nedenle saygısızlık olarak algılanır ve tepki görürsünüz.
 

TAYLAND DİNİ  ve BİLGİLERİ

Tayland halkı Budist’ tir ülkenin resmi dini Budizm’ dir. Taylan’ a giderseniz  onların ndinlerine ve tapınaklarına saygılı olmalısınız. Tapınak ziyaretlerinizde kılık kıyafetinize , giyiminize dikkat etmelisiniz. Plaj kıyafeti veya transparan kıyafetler ile Sunak veya tapınaklara girilmez.  Şort, tişört gibi bacak ve kolları açıkta bırakan kıyafetler ile gidilmemelidir.
Büyük tapınaklarda uygunsuz kıyafeti olan  ziyaretçilerin girişi güvenlik görevlileri tarafından engellenmektedir. Tapınaklara girerken mutlaka  ayakkabıların çıkarılması gereklidir. Bunun için ayağınıza temiz çorap giymelisiniz. Veya yanınızda getirip ziyaret sırasında çorabınız giyersiniz.


BUDDHA

Büyüklüğü ve küçüklüğü her ne ebat da olursa olsun hangi pozisyonda veya mekanda olrsa olsun Buddha objeleri ( Resimleri – Heykelleri ) kutsaldır. Sunak veya tapınaklarda bulunan Buddha heykeline asla tırmanmayın. Buddha nın başına elinizi koymayın. Bazı Buddha lar o kadar kutsaldır ki  resim dahi çekilmenize müsaade edilmez. Tapınakta veya açıkta yere oturmanız gerekirse diz çükerek veya bağdaş kurarak oturulmalıdır. Ayaklar Buddhaya bakar şekilde asla oturulmaz çok büyük saygısızlık kabul edilir anında oradan uzaklaştırılırsınız.  Totoğraf çekerken Buddhaya arkanızı dönülmez. Arkanız dönük selfi çekilmez. Ancak yan durabilirsiniz. Tayland  Tapınakları ziyaretlerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli bilgilerdir.
Budist Rahipler
Ömrünün sonuna kadar rahip olarak yaşayan ve rahip olarak ölen Budist rahiplerin  kadına dokunmaları veya bir kız, kadın tarafından kendilerine dokunulmaları kesinlikle yasaktır. Budist rahipler bir kadının uzattığı hiçbir şeyi doğrudan kadının elinden almazlar. Kadın Rahibe vermek istediği eşyayı önce bir erkeğe verir ve rahip ondan alır. Veya kadın vereceği eşyayı bir bez ile sarar ve yere bırakır Rahip bez parçasını tutarak eşyayı yerden alır. Rahipler ömürleri boyunca kızlara veya kadınlara kesinlikle dokunmazlar ve tokalaşmazlar. Seyahatlerinde tren veya otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanan rahiplere herkes saygı gösterir ve hemen oturmaları için yer verir. O nedenle yabancılarında bu durumlarda derhal Rahiplere yer vermeleri gerekir.
Budist tapınağı ziyaretine Tay dilinde WAT denir. Bangkok, Sukhothai, Ayutthaya gibi büyük yerleşim yerlerine giden yabancılar Budist Tapınağı ziyaretine dittiklerinde yani Sabah erken  Wat  yaptıklarında aynı model Turuncu renk kıyafetler içindeki Rahiplerin ibadet eden insanlardan yardım topladıklarını görebilirler. Bu dinsel seromoni  Tayland’ da görülmesi gereken aktivitelerdendir.


Tayland Misafirperliği ve gelenekleri

Tayland ananeleri ve geleneklerinde misafir  iyi davranmak , hoş karşılamak ikramlarda bulunmak önemlidir. Tayland kültürü ve geleneğinin Güler güzlü ve misafirperver tutumu ziyaretçilerin istediği her şeyi parvasızca yapmaları anlamına gelmez. Tay insanları  geleneklerinde  saygısızlık olarak yapılan her şey anında tepki gösterirler tahammül edemezler. Ülkeye gelen turistlerin içinde en fazla problemi İngilizler çıkarmaktadır. Çünkü İngilizler bulundukları ülkenin geleneklerine saygı göstermeyen insanladır. Bu nedenle İngilizler özellikle Gençler Tayland da  bir çok problem yaşamaktadır.
Türkiye den Tayland gezisi ne gideceklere aşağıdaki önemli bilgi ve uyarıları dikkate almaları önerilir.
- Bir sorun olduğunda münakaşa etmek, yüksek sesle  bağırıp çağırmak çok ayıptır. Durum ne olursa olsun bağırıp çağıran insanların disiplinsiz, kural tanımayan insanlar olarak görülür.
Güler yüzlü olan Tay insanı sabırlıdır ve sorunları  güler yüzlülükle çözerler. Stresli ülkelerden gelen bir çok turist bu ilişkiyi anlayamazlar ve ön bilgisiz gittikleri için ciddi sorun yaşamakta ve yaşatmaktadır.
- Taylandlı birisine bağırıldığında karşısındakine gülümseyerek bakar, siz hala bağırmaya devam ederseniz yine de gülümseyerek uzaklaşır. Yabancılar da arkasından bakar kalır.
- Budizm in  Tay insanının kültür ve yaşam biçimlerine bir Mevlana hoşgörüsü gibi yer etmesi onların geleneksel olarak sinirli, asabi bir yapıda olmalarını sağlamıştır. Bu nedenle bir sorununuz olduğunda sinirli, asabi ve bağırarak sorununuzu anlattığınızda bir sonuca ulaşmanız olanaksızdır. Bir garsona, oteldeki kat hizmetlisi ne  veya başka bir görevliye bağırmak sizi onların gözünde yok olacak kadar küçültür. Yinede size gülümseyerek kısa bir sorry kelimesi fısıldayarak yanınızdan ayrılırlar.


Baş ve Ayakların Tay Kültüründeki önemi.

Bizim ülkemizde ve bir çok batı ülkelerinde birisinin başına dokunma bir sevgi göstergesidir. Ama Tayland da başa dokunmak hakaret anlamına gelir. Küfretmek gibi bir şeydir. Bunun nedeni de şudur , Tayland felsefesinde insanın başı vücudun en yüksek noktasıdır, tüm vücut buradan yönetilir ve vücudun tapınağı olarak kabul edilmektedir.
Ayaklar vücudun en alt kısmında bulunduğundan, yerlere temas ettiğinden, kirli ve pis kabul edilir. Birisine kesinlikle ayakla dokunmayın birisini veya kutsal bir nesneyi, tapınağı ayakla göstererek işaret etmeyin.
Budizm öğretisi olan karşılıklı saygı ve nezaket kurallarının uyulduğu Tayland da Gezi süresince aynı nezaketi gösterirseniz mutlu ve keyifli bir Tayland Turu yaparak  ülkenize dönersiniz.


 

   


Terms and Conditions
BANGKOK  PATTAYA TURU ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ALSERO TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 


TAYLAND   VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ALSERO TUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 
ALSERO TURİZM , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ALSERO TURİZM , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
 

 

   


Terms and ConditionsBİZ SİZİ ARAYALIM
Tesis Adı

* Adınız
* E-mail
* Telefon
Açıklama
Güvenlik Kodu


Bangkok - Pattaya Turu 6 Gece İzmir çıkışlı


Select Dates:
Start date:
 
End date:
 
Contact Details:
 Salutation:  
 First Name:  
 Surname:  
 Date of Birth:  
 Daytime Phone  
 Email Address:  
 Confirm Email address::  
     
 Postal Address:    
 City:  
 Postcode/Zip:  
 State:  
 Country:  
YOUR GROUP DETAILS:
Please state the total number of people.
Persons   Discount Price(1 person) Total
Number of Adults: any person older than 11   
Number of Children age 0-2: born 2012 - 2013 (50%)  € 0,00
Number of Children age 3-6: born 2007 - 2011 (95%)  € 0,00
Number of Children age 7-11: born 2012 - 2013 (95%)   € 0,00
         
PAYMENT DETAILS:
             
DEPOSIT: 100 % 80 % 50 % 30 %   
CARD TYPE: Visa (%2 added) Mastercard (%2 added)    € 0,00
            Total:
YOUR CREDIT CARD DETAILS:
Card Holders Name:
 
Credit Card Number:
 
Expiry Date:
  / (month/year)
Security Code:
  The last digits on the back of your card
Your information will be encrypted with 128 Bit SSL, not stored in your browser and on the website.


Enter the code exactly in the box below:I have read and agree to the terms and conditions specific to this booking

bangkok pattaya,  bangkok turu,  bangkok alışveriş,  bangkok otelleri,   bangkok tayland,  bangkok tur fiyatları,  bangkok turistik yerler,  bangkok turlar, bangkok turu en ucuz,  pattaya turu,  pattaya uçak bileti,  pattaya otelleri,  pattaya geceleri